Kupujemy hulajnogę dziecięcą – o czym pamiętać?

Kupujemy hulajnogę dziecięcą – o czym pamiętać?

Codzienna aktywność na świeżym powietrzu jest dla dziecka ważnym elementem jego prawidłowego rozwoju. Warto o tym pamiętać i tak organizować harmonogram dnia, aby zawsze znalazł się w nim czas na ruch. Pomocna w tym zakresie będzie hulajnoga dziecięca – tak chętnie wybierana przez wielu rodziców chłopców, jak i dziewczynek. Dlaczego warto ją kupić? O czym pamiętać przy zakupie? Te wątpliwości ogarniają wielu dorosłych. Przyszedł czas, aby skutecznie je rozwiać.

Hulajnoga dziecięca – dlaczego warto kupić?

Czy zakup hulajnogi to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! I to dla dzieci w każdym wieku. Podobnie jak jeździk czy rower zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i co ważne – odciąga od urządzeń elektronicznych – wszelkiej maści. Niewątpliwym plusem jest olbrzymia różnorodność, która sprawia, że bez trudu idealny pojazd znajdziemy zarówno dla 1,5 rocznego smyka, jak i kilkulatka. Dla początkujących użytkowników producenci przygotowali bogatą ofertę hulajnóg dziecięcych na trzech kołach i szerokim podeście. Z kolei z myślą o starszych dzieciach, ceniących szybszą jazdę i dynamiczne manewry, powstały modele na dwóch kółkach.

Na co zwracać uwagę przy kupnie?

W przypadku hulajnogi dziecięcej, jak i każdego innego pojazdu dedykowanego dla latorośli, najważniejszym elementem jest odpowiednie dopasowanie, uwzględniające zarówno wiek, wzrost i wagę przyszłego użytkownika. Hulajnoga dziecięca nie może być ani za mała (grozi to jej szybkim połamaniem i zniszczeniem), ani za duża (taką trudno będzie dziecku kierować, co w konsekwencji może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku).

Ważnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę szukając hulajnogi dziecięcej jest rama. Komfort najmłodszym przyniesie stelaż z lekkiego tworzywa sztucznego, z kolei dla starszaków najlepszą opcję będzie stanowiło aluminium. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób wykonania kierownicy. Optymalnie, jeśli będzie wzbogacona o możliwość obracania i regulacji wysokości kierownicy. Kolejnym, równie ważnym elementem są kółka. Idealna hulajnoga dziecięca powinna posiadać kauczukowe koła. Alternatywą mogą być te z dmuchanymi oponami na felgach. Na koniec najważniejsza sprawa – hamulec. Przed zakupem warto sprawdzić jego działanie. W końcu to od niego w dużej mierze będzie zależało bezpieczeństwo naszej pociechy.

Dodatki

Wysoka jakość wykonania hulajnogi dziecięcej jest bez wątpienia jednym z elementów, które w decydujący sposób wpływają na trwałość, wytrzymałość, ale również poczucie bezpieczeństwa. Nie można jednak zapominać, że drugoplanowym bohaterem są akcesoria ochronne w postaci kasku na głowę oraz ochraniaczy na łokcie i kolana, bez których nie powinien ruszać się z domu żaden właściciel takiego pojazdu.