Kwiaty z wikliny papierowej

Tym razem mam propozycję dla starszych czytelników. Co prawda zbliża się czas robienia choinek i innych dekoracji bożonarodzeniowych, ale ja tym razem chciałam pokazać krok po kroku JAK WYKONAĆ KWIATEK Z PAPIEROWEJ WIKLINY.

Potrzebne materiały:

  • stare gazety,
  • klej w sztyfcie,
  • patyczek do szaszłyków,
  • lakierobejca ewentualnie farba w sprayu.
Zaczynamy od przygotowania rurek z papierowej wikliny. Gdy już mamy gotowe rurki ( u mnie na 3 kwiatki poszła 1 dość gruba gazeta), przystępujemy do działania.  Zaczynamy od uformowania płatków. Najpierw szkielet z dwóch rurek , jak na fotkach poniżej.
Na dole rureczki wiklinowe sklejamy ze sobą klejem w sztyfcie. Na jeden kwiatek, potrzebne są takie cztery.

Następnie doklejamy kolejną rurkę u dołu płatka i zaczynamy wyplatać aż do samego końca.

wiklina papierowa - kwiatek
Ostatnią rurkę również podklejamy klejem. Tak samo postępujemy z każdym kolejnym płatkiem.

kwiatek z rurek wiklinowych
Ja od razu polakierowałam je lakierobejcą a gdy płatki wysychały, przystąpiłam do robienia pręcików. Jedną wiklinową rurkę zawijamy dookoła czegoś grubego. Ja wykorzystałam słomkę do koktajli ale równie dobrze może to być palec lub coś innego.

łodyga kwiatka z wikliny papierowej
Pomalowałam je złotą farbą w sprayu. W międzyczasie pomalowałam brzegi polakierowanych wcześniej płatków, tą samą złotą farbą w sprayu.

kwiaty z wikliny papierowej
Obwijamy tak rurki dwukrotnie by łodyga była trwała i sztywna. Na końcu przy samym kwiatku wzmacniamy kolejnym owinięciem jego mocowanie do łodygi. Teraz pozostaje już tylko polakierować.A oto gotowy efekt.

wiklina papierowa kwiatek