Latarki campingowe – idealne na wakacje z dzieckiem!

Latarki campingowe – idealne na wakacje z dzieckiem!

Lato to najlepszy czas na wyjazdy, wycieczki i przeżywanie przygód. Wakacje campingowe i wakacje pod namiotem to najlepsza szkoła przetrwania dla każdego dziecka. Spędzanie czasu na łonie natury jest przyjemne, kształtuje charakter i uczy zaradności i samodzielności.

Zaplanowanie niezbędnego sprzętu i ekwipunku jest bardzo istotne przy organizowaniu wszelkiego rodzaju wypraw. Każda osoba, która planuje taką wyprawę z rodziną warto, aby sporządziła listę niezbędnych rzeczy, które mogą się przydać i które poprawią komfort wypoczynku.

Poniżej przedstawiam kilka niezbędnych rzeczy, które warto wziąć na camping:

 • Namiot, materac, pompka do materaca, śpiwór, poduszki, pled turystyczny na ziemię, gumowy młotek, karimata, koc;
 • Plastikowe talerze, miseczki kubki i sztućce; kuchenka turystyczna, garnek, patelnia, miska, gąbka i płyn do naczyń, lodówka turystyczna, czajnik;
 • Oświetlenie campingowe: latarki campingowe, lampki;
 • Krzesła i stół turystyczny, szafka turystyczna;
 • Kosmetyki, ubrania, jedzenie.

Latarki campingowe — gdzie się przydają

Namiot to podstawa wyposażenia na campingu, bo to w końcu turystyczny domek, w którym spędzimy najbliższe dni. Innym ważną rzeczą podczas wypraw namiotowych, które ułatwią funkcjonowanie po zmroku jest oświetlenie campingowe.

Latarki campingowe ze względu na swoje właściwości i gabaryty idealnie nadaje się do użytkowania zarówno w domu, jak i na różnego rodzaju wyprawach terenowych. Ten mały niepozorny sprzęt poradzi sobie również na campingach, polach namiotowych, podczas nocnych spacerów w lesie i nad jeziorem.

Niektóre lampki campingowe posiadają również uchwyt, dzięki któremu można ją powiesić np. w namiocie, przyczepie lub altance. Wówczas będzie pełnić rolę lampki, pozostawiając użytkownikowi wolne ręce. Sprawdzi się także, kiedy nocą nasze auto odmówi posłuszeństwa na ciemnej drodze.

Oświetlenie campingowe — jak wybrać?

W sklepach turystycznych takich jak elatarka.pl można kupić zarówno lampy, jak i latarki campingowe.

 • Turystyczne duże lampy namiotowe sprawdzą się podczas nocnego biesiadowania czy jako oświetlenie wnętrza namiotu bez problemu oświetlą całe obozowisko, nadając niepowtarzalny charakter, jak i pomogą w górskich wspinaczkach, doskonale rozjaśniając drogę. Lampy turystyczne mogą być zasilane na wiele sposobów. Od wyboru metody zasilania będzie zależała niezawodność lampy w różnych sytuacjach oraz komfort jej użytkowania;
 • Latarki są dobre do użytku podczas poruszania się po polu namiotowym. Niewielka i poręczna latarka ręczna lub latarka czołówka sprawdzi się doskonale podczas rozbijania namiotu po zmroku albo podczas spaceru. Wybierając latarkę na kemping, warto postawić na jej niezawodność i zadbać o to by miała odpowiednie parametry:

– Solidną konstrukcję, odporną na wstrząsy i wilgoć;

– Mocne, jasne światło – im więcej lumenów, tym lepiej;

– Odpowiednie tryby świecenia (na przykład ciągły i pulsujący);

– Odpowiedni sposób zasilania (wymienne baterie, akumulator lub dynamo).

Kupując lampę i latarkę, pamiętaj, w środku lasu nie ma gniazdek, kupuj, więc te zasilane bateriami. Zwróć uwagę również na rodzaj zastosowanej żarówki. Najważniejsze by miała jasne i rozproszone światło, a jednocześnie pobierała jak najmniej energii. Wszystko to pozwala na całkowitą swobodę w doborze miejsca noclegowego.

Latarki akumulatorowe campingowe vs latarki bateryjne

Kiedy jesteśmy na kempingu lub pod namiotem, na którym nie ma elektryczności, świetną rzeczą będzie latarka campingowa. Posiadając taką latarkę będziemy mogli wieczorem wspólnie posiedzieć, pograć w karty, przyrządzić kolację lub po prostu porozmawiać.

Wiele osób przed wyborem odpowiedniej latarki zastanawia się, czy na wyjazd będzie lepsza latarka akumulatorowa czy bateryjna. Przede wszystkim, nie można jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj zasilania jest lepszy. Wszystko zależy od charakteru użytkowania latarki oraz okoliczności, w jakich będziemy z niej korzystać.

Latarka na baterie

To dobre rozwiązanie na krótsze wypady. Po wyczerpaniu się baterii można zastosować zapasowy komplet i nie martwić się o konieczność doładowania latarki. Poniżej przedstawiam zalety latarek na baterie:

 • Niezależność od zasilania elektrycznego;
 • Można zabrać kilka kompletów baterii;
 • Bardzo funkcjonalne i uniwersalne rozwiązanie.

Latarka na akumulator

Wewnętrzny akumulator, który można naładować po podłączeniu do gniazdka elektrycznego lub do ładowarki samochodowej. To dobre rozwiązanie, jeśli jedziemy samochodem lub będziemy mieli możliwość skorzystania z elektryczności podczas kempingu. Poniżej przedstawiam zalety latarek akumulatorowych:

 • Możliwość wielokrotnego naładowania lampy podczas wyjazdu;
 • Ekologiczne rozwiązanie w porównaniu z wieloma kompletami baterii;
 • Wiele latarek tego typu posiada wskaźnik zużycia akumulatora;
 • Dobre rozwiązanie na dłuższe wyjazdy, jeśli będzie opcja doładowania latarki w trakcie kempingu.

Niezależenie, jakie oświetlenie kempingowe wybierzemy wszystko zależy w głównej mierze od tego, jak często będziemy jej używać. Latarka bateryjna będzie idealna przy sporadycznym jej używaniu zaś latarki akumulatorowe campingowe sprawdzą się idealnie wtedy, gdy tego typu sprzęt będziemy używali codziennie.