Masza i Niedźwiedź bajka

Masza i Niedźwiedź to tytuł popularnej bajki rosyjskiej emitowanej na kanale TVP ABC. Ta rosyjska bajka przede wszystkim podbiła serca milionów dzieci na całym świecie. A także w Polsce. Masza to energiczna i rezolutna dziewczynka, która zawsze ma wiele pomysłów na zabawę. Jej wierny kompan, Niedźwiedź towarzyszy jej w niezliczonych, niezwykłych przygodach.

Masza i Niedźwiedź bajka po polsku

Masza i Niedźwiedź to zabawna bajka uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Opowiada o szalonych perypetiach niesfornej dziewczynki Maszy i jej nietypowego przyjaciela, poczciwego Niedźwiedzia z cyrku.

W bajce główną rolę odgrywa Masza. To ona wypowiada wszystkie ważne kwestie. Niedźwiedź jest jej milczącym towarzyszem. Słowa wypowiadane przez Maszę mają często pouczający charakter. W bajce jest dużo ruchu i muzyki, która jeszcze bardziej podkreśla emocje przeżywane przez bohaterów.

Przyjaźń Maszy z Niedźwiedziem stanowi metaforę relacji między ciekawskim dzieckiem o chłonnym umyśle. A wielkim, nieznanym światem. Seria nawiązuje do bajki ludowej o niesfornej dziewczynce w lesie.

Masza to niesforna, rozbrykana, wścibska, przemądrzała dziewczynka. A także nieusłuchana, niesubordynowana, broi i pakuje się w coraz to nową kabałę. Bywa również zaborcza, złośliwa i samolubna, ale też szybko się uczy i wyciąga wnioski. Potrafi przyznać się do błędu, przeprosić. Jest egzaltowana, niecierpliwa, narowista.  Jest po prostu dzieckiem (dobrym dzieckiem!), któremu pozwolono być sobą.

Misza   emerytowany cyrkowy niedźwiedź, ostoja i opoka, opiekun. Jest to safandułowaty piecuch, domator, pedant i  jest koneserem herbaty z samowara. Ten rozsądny, przezorny dorosły, który wzdycha, stroi surowe miny, przewraca oczami i grozi palcem nu,nu,nu.

Masza i Niedźwiedź to śmieszna animowana baśń o małej, niegrzecznej dziewczynce o imieniu Masz. Warto oglądać tę bajkę wspólnie z dzieckiem, żeby tłumaczyć mu pewne zachowania bohaterki i ich konsekwencje.

Masza i Niedźwiedź YouTube

Polscy widzowie poznali Maszę dzięki obecności serialu w ramówce kanału TVP ABC. Gdzie dotychczas wyemitowane zostały 2 sezony serii. Obecnie Masza i Niedźwiedź jest jedną z najpopularniejszych bajek na świecie. Bajka te emitowana jest dla dzieci w wieku 2-7 lat. Popularna animacja przetłumaczona została na 35 języków.

Również i tę bajkę można oglądać na YouTube za darmo.  Jest to wspaniała opcja dla dzieci i rodziców. Ponieważ nie trzeba jej szukać a tym bardziej za nią płacić. Poniżej podaje link do ulubionej bajki: