Jaki materac dla niemowlaka?

Pierwsze tygodnie życia dziecka to niesamowite wyzwanie, szczególnie dla początkujących rodziców. Niezbędnym z elementów kluczowych dla maluch jest materac, który powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny.

jaki materac dla niemowląt

Materac dla niemowlaka

Wymienić możemy różne rodzaje materacy dla niemowlaka. Wśród ich grona nie może zabraknąć materacy z pianki poliuretanowej, pianki termoelastycznej, lateksu. Dodatek stanowią produkty powstałe na bazie naturalnego włókna kokosowego, czy też sprężynowy, który dopasowuje się do ciała dziecka. Wszystko jednak uzależnione jest od indywidualnych potrzeb zarówno malucha, jak i jego rodziców.

Wygodny materac dla noworodka

Jedną z najważniejszych cech jest komfort dla niemowlaka, przede wszystkim ze względu na to, iż w pierwszych miesiącach swojego życia, dziecko spędza głównie w łóżeczku. Jeśli przedmiot będziemy niewygodny, może niekorzystnie wpływać na kręgosłup malucha oraz przyczynić się do powstania wad postawy. Materac nie powinien być ani zbyt twardy ani miękki. Ważne jest, aby był elastyczny, a więc dopasowany do kształtu ciała, jakie dziecko przybiera w trakcie snu

Nieuczulający materac dla dziecka

Podczas zakupu materaca dla niemowlaka kolejną, istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na właściwości, jakie posiada. Niektóre modele, na przykład kokosowe czy lateksowe, opatrzone są etykietą antyalergiczne, dzięki czemu nie będzie przyczyniał się do niepożądanych alergii malucha. Wykonane z materiału materace wyróżniają się tym, że są przyjazne i miłe dla skóry, a tworzywo Noe nagrzewa się od temperatury ciała. Na dodatek posiada system kanalików zapewniających przepływ powietrza, dzięki czemu dziecko nie poci się. Zazwyczaj materace dostępne w sklepach są dwustronne więc na przemian możemy korzystać z różnych właściwości materiałów.

Ceny materacy dla niemowląt

Ze względu na zróżnicowane ceny na sklepowych półkach, warto jednak skusić się na droższy zamiennik, gdyż chodzi przede wszystkim o komfort i zdrowie dziecka. Różnego rodzaju materace dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych.