Minky – materiał szczególnie popularny wśród młodych rodziców

Minky – materiał szczególnie popularny wśród młodych rodziców

 

Materiał minky cieszy się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród dopiero co upieczonych rodzicach, opiekujących się swoimi noworodkami i niemowlakami. Co ma w sobie tak niezwykłego tkanina minky, że coraz więcej osób sięga po produkty z niej wykonane – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Materiał minky cieszy się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród dopiero co upieczonych rodzicach, opiekujących się swoimi noworodkami i niemowlakami. Co ma w sobie tak niezwykłego tkanina minky, że coraz więcej osób sięga po produkty z niej wykonane – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Materiał minky jest wytwarzany przez jedną amerykańską firmę, mianowicie przez Shannon Fabrics. Instytucja ta oferuje minky w kawałkach materiału o wymiarach mniej więcej 72 na 50 centymetrów i każdy taki kawałek jest tak zwaną tłustą ćwiartką.

Minky – tkanina, która ma specjalne wypustki

Minky wytwarzany przez Shannon Fabrics jest miękkim polarem, bądź też pluszową tkaniną, która została w stu procentach wykonana z poliestru. Jednak tkanina ta różni się od typowego polaru i standardowego pluszu. Jeśli będziemy mieć styczność z oryginalnym minky, zauważymy, że posiada on wytłoczone kropki, które przypominają wypustki. Ten dodatek sprawia, że tkanina ta jakby mieni się ze względu na fakt, że nie ma jednolitej powierzchni. Z daleka zaś bardzo przypomina materace, bądź maty, w których również możemy dopatrzeć się wypustek. Pomimo tego, że to właśnie kropki są najbardziej popularnym rodzajem wytłoczenia, nie oznacza to, że są jedynym – można bowiem spotkać minky z wytłoczonymi serduszkami, bądź nawet gwiazdkami zamiast standardowych kropek. Jeśli nie przepadamy za wytłoczeniami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić taką tkaninę, która jest całkowicie gładka, a przy tym pozostaje miękka w dotyku, jak polar, bądź plusz.

Minky – materiał, którym zachwycają się młode mamy

Minky cieszy się zaufaniem szczególności wśród dopiero co upieczonych rodziców. Dzieje się tak dlatego, że jest to materiał miękki i przyjemny w dotyku, który bardzo przypomina aksamit. Można już zakupić kocyki, poduszki, czy kołderki wykonane właśnie z minky. Z roku na rok asortyment produktów wykonanych z tej tkaniny się poszerza. Obecnie nie ma już większych trudności z zakupieniem wkładki dla noworodka do wózka, ochraniaczy, czy paputków. Jednak na tym nie koniec, ponieważ równie dobrze możemy zamówić przytulanki, szlafroczki, czy takie komplety odzieży, jak czapka wraz z szalikiem. W ofercie znajdują się również produkty typowo dla dorosłych, takie jak narzuty na łóżko, bądź zasłony. Nie będzie także problemu z zakupieniem takich produktów, jak pościel, czy wiele innych przedmiotów wykonanych z minky.

Minky – jakie są jego zalety

Warto podkreślić, że minky może być materiałem, który występuje samodzielnie, jak również w połączeniu z innymi tkaninami. Często można spotkać różne rzeczy, które są z jednej strony wykonane z minky, a z drugiej z bawełny, polaru, płótna, bądź dresówki. Do niewątpliwych zalet tego materiału można zaliczyć wysoką izolację termiczną. Jest to bardzo ważna cecha, gdyż sprawia, że nawet pod cienkim kocem dziecku będzie ciepło zimą, późną jesienią, czy wczesną wiosną. Nie jest to jedyny walor tej tkaniny, ponieważ pomimo tego, że jest wykonana ze sztucznego włókna, ma właściwości oddychające. Poza tym po wypraniu bardzo szybko schnie i nie trzeba jej prasować. Materiał ten jest przyjazny dla skóry, więc nie powoduje żadnych podrażnień – otrzymał certyfikat Oeko-Tex, który jest gwarantem bezpieczeństwa. Warto dodać, że minky jest materiałem, który łatwo utrzymać – wystarczy prać w pralce w trzydziestu stopniach Celsjusza, by mieć pewność, że nie zmieni on swojego wyglądu, co nie stanie się nawet po kilkudziesięciu praniach. Warto również dodać, że pomimo tak wielu zalet i rosnącej popularności tkaniny minky, jej cena nie jest wygórowana – za ocieplany komplet minky zapłacimy w granicach sześćdziesięciu złotych, zakładając, że będzie się on składać z poduszki i kołderki.

Dowiedz się wiecej o Minky na MaterialMinky.pl