Misie pluszowe – gdy dziecko boi się ciemności

Misie pluszowe – gdy dziecko boi się ciemności

Czy wasze dziecko boi się ciemności? Jeżeli tak to w tym artykule podpowiemy wam jak skutecznie walczyć z takowym strachem przy pomocy zabawek takich jak pluszowe misie

Dziecięca wyobraźnia nie ma praktycznie granic. Nasi mali podopieczni mają niezmierzone marzenia i myśli, daleko wykraczające poza świadomość dorosłych. Każde dziecko marzy, wyobraża się pośrodku różnych sytuacji. Chce być superbohaterem czy ulubioną postacią ze swojej kreskówki. Dziecięca wyobraźnia potrafi płatać figle, objawiające się wpadaniem z zachwytu w histerię.

Bajkowy świat w wyobraźni dziecka

Absolutnie nie powinniśmy się tym przejmować, to po prostu urok dziecięcych lat. Jedną z tajemnic, niezwykle rozbudzającą imaginację i fantazję dzieci jest ciemność. Kojarzy się ona z duchami, stworami i okropnymi postaciami z bajek. Czasami uczucie strachu będzie tak duże, że nasza pociecha nie będzie chciała spać, czy przebywać sama w pokoju. Tutaj możemy już konkretnie zaradzić na taką sytuację. Nieocenioną pomocą w takim przypadku będzie pluszowy miś, który stanie się ulubionym kompanem maluszka. Kawałek bawełny, poliestru, pluszu, wełny… może mieć niebanalne właściwości.

Dlaczego misie pluszowe rozluźniają nerwy i poprawiają humor?

Najprostsze wynalazki mają najczęściej najefektywniejsze skutki działania. Misie pluszowe jak najbardziej wpisują się w tę konwencję – są niewielkie, przyjemne w dotyku, miłe do przytulania i niezwykle puchate. Dobroczynne właściwości popularnych „Teddy Bearów” znane są już od dziesięcioleci. Udowodniono to naukowo, iż pluszowy miś ma właściwości redukujące stres, relaksujące i kojące skołatane nerwy. W dobie różnistych zabawek, wynalazków, które możemy znaleźć na półkach sklepowych, elektronicznych bajerów i gadających zabawek, to misie pluszowe wciąż zajmują honorowe miejsce w sklepach z akcesoriami dla dzieci.

Pozytywne właściwości pluszowych misiów

Pluszowy miś, z którym zaprzyjaźnimy naszą pociechę, będzie dawał mnóstwo pozytywnych przeżyć i z pewnością sprawi radość dziecku. Kto nie lubi przytulać się do wielkiego niedźwiadka? No właśnie, a przecież musimy pamiętać, że podczas tego prostego gestu nasz organizm wyzwala endorfiny. Po przytuleniu naszego nowego przyjaciela jesteśmy szczęśliwsi, rozradowani i odważniejsi! Wszystkie troski odchodzą momentalnie na bok – takich właściwości nie zapewni żadna inna, nawet najbardziej nowoczesna, zabawka znaleziona w sklepie dziecięcym.