Mleko modyfikowane – czym się kierować przy jego wyborze?

Mleko modyfikowane – czym się kierować przy jego wyborze?

W niektórych przypadkach karmienie noworodka piersią jest niemożliwe. W takim wypadku jedną z najlepszych alternatyw jest mleko modyfikowane, którego skład jest bardzo zbliżony do tego kobiecego. Jak jednak wybrać odpowiedni preparat spośród wielu dostępnych na rynku? Dowiedz się tego z naszego artykułu!

Mleko modyfikowane – wszystko co musisz wiedzieć

Zanim zdecydujesz się na wybór zamiennika dla mleka kobiecego, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego modyfikowanego odpowiednika. Tego rodzaju mleko dla noworodka bazuje na mleku pozyskiwanym od krowy, jednakże jego skład ulega znacznym zmianom.

Występujący w nim tłuszcz zwierzęcy zastępowany jest olejami roślinnymi, co pozwala na wypełnienie mieszanki większą liczbą kwasów nienasyconych. Mleko modyfikowane jest też wzbogacone o witaminy A, E, C, K, D oraz pierwiastki takie jak Selen, Cynk, Miedź czy Jod. To tylko niektóre ze zmian, które zostają wprowadzone do takiego pokarmu. Wszystkie mają celu upodobnienie go w składzie i właściwościach do naturalnego mleka zapewnianego przez matkę. 

Dlaczego te zmiany są konieczne? Mleko dla niemowląt pochodzące od krowy nie zapewnia wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ma zbyt mało żelaza i witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Jest też ciężko przyswajalne i może doprowadzić do różnego rodzaju schorzeń. 

Z wyżej wymienionych powodów mleko dla dziecka modyfikowane to zdecydowanie najlepszy wybór, jeżeli chodzi o zastąpienie naturalnego pokarmu dostarczanego przez matkę. Zapewnia ono dziecku zdrową i zrównoważoną alternatywę, która skutkuje zaspokojeniem wszystkich potrzeb żywieniowych noworodka. 

Jak wybrać najlepsze mleko początkowe i następne?

Wybierając mleko modyfikowane dla swojego malucha, musisz zwrócić uwagę na parę czynników. Producenci dzielą swoje produkty według kategorii, dzięki którym możemy rozróżnić pokarm przeznaczony dla noworodków i nieco starszych dzieci. Poszczególne warianty różnią się od siebie składem, tak by było odpowiednio dopasowane do potrzeb rozwijających się szkrabów. 

Mleko początkowe jest odpowiednie dla maluchów od momentu urodzenia aż do ukończenia 6 miesiąca życia. Tego rodzaju produkty są zazwyczaj wzbogacone o dodatkowe źródła węglowodanów i białka, które pozwalają na dostarczenie dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dopóki to nie zacznie uzupełniać diety o pokarmy stałe. 

Mleko następne wprowadza się po 6 miesiącu życia malucha. W przeciwieństwie do tego początkowego ma ono większą zawartość żelaza w składzie. Wszystko przez to, że w pierwszym okresie to jest zmagazynowane w organizmie dziecka za sprawą życia płodowego. Po paru miesiącach zapasy jednak się kończą i należy zacząć je suplementować. W innym przypadku u szkraba może rozwinąć się anemia. 

Istnieje wiele różnych firm oferujących dobrej jakości mleko dla dziecka. Wybór konkretnej marki nie ma wielkiego znaczenia i można dostosować je do własnego budżetu lub preferencji smakowych malucha. 

Gdzie zaopatrzyć się w mleko dla dziecka?

Najlepszej jakości mleko modyfikowane zakupisz w aptece. Decydując się na zamówienie go z takiego miejsca, będziesz mieć pewność, że jest ono markowe i ma wszystkie niezbędne atesty, a co za tym idzie, jest bezpieczne dla Twojego dziecka. 

Koniecznie sprawdź mleko dla dziecka dostępne na stronie ABCapteka. Duży wybór różnych produktów z tej kategorii sprawia, że bez problemu znajdziesz preparat odpowiedni dla Twojego malucha, niezależnie od jego wieku oraz wagi. Tamtejszy asortyment jest stale uzupełniany i wzbogacany o nowości, więc warto zapoznawać się z nim na bieżąco.

Masz jakiekolwiek dodatkowe pytania odnośnie tego rodzaju pokarmu? Skontaktuj się z doradcami ABCapteka i poradź się ich jakie mleko modyfikowane będzie najlepsze. To eksperci, którzy bardzo chętnie pomogą Ci znaleźć produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. 

Pamiętaj, by przed wprowadzeniem tego rodzaju pokarmu do diety swojego dziecka skonsultować się najpierw z lekarzem pediatrą. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane mleko dla noworodka będzie dla niego odpowiednie.