Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka?

Łóżeczko niemowlęce to jedno z najważniejszych elementów wyprawki dla najmłodszego członka rodziny. Jest ono bardzo istotne, ponieważ nie jest zalecane, aby niemowlę spało w jednym łóżku z rodzicami. W sypialni powinno znajdować się jedno, może to być łóżeczko dostawne do łóżka rodziców, natomiast w pokoju dziecka powinno znajdować się drugi, które może służyć na początku do drzemek w ciągu dnia. 

Łóżeczko niemowlęce – na co zwrócić uwagę?

Piękne łóżeczka pokazywane w mediach społecznościowych są wypełnione pluszakami, kocami oraz innymi ozdobami, które mają sprawiać wrażenie przytulnego pomieszczenia. W przypadku starszych dzieci, mogą one znajdować się w pobliżu łóżka, jednak łóżeczko dziecięce, szczególnie niemowlęce, powinno pozostawać puste. Łóżka dziecięce kuszą tym, aby wypełnić je mnóstwem dodatków, które mają stanowić doskonałą dekorację. Jednak może to być bardzo niebezpieczne dla niemowlaka, któremu grozi w takim wypadku śmierć łóżeczkowa. Dlatego łóżeczko powinno być pozbawione ozdób, w które dziecko może się wtulić. 

Łóżeczka niemowlęce mogą mieć również wyjmowane szczebelki. Jest to przydatna opcja dla starszego dziecka, które zaczyna samodzielnie chodzić i ciekawe świata, chce wychodzić z łóżeczka oraz zwiedzać dom. Takie szczebelki sprawiają, że łóżeczko rośnie razem z dzieckiem, dostosowując się do jego wieku oraz możliwości. Wówczas warto zwrócić również uwagę na to, aby miało ono regulowaną wysokość materaca tak, aby w miarę dorastania dziecka stopniowo obniżać go, podczas gdy początkowo znajduje się bardzo wysoko. Tak, aby można było bez przeszkód oraz bezpiecznie umieszczać dziecko w łóżeczku. 

Najmodniejsze łóżka dziecięce

Obecnie najbardziej modnym kolorem oraz sposobem wystroju zarówno pokoju dziecięcego jak i sypialni, są biel oraz drewno. Jest to doskonałe połączenie, które umożliwia manewrowanie licznymi dodatkami oraz dobór ich w taki sposób, aby jak najlepiej pasowały do ogólnego wystroju oraz charakteru i upodobań mieszkańców. Dlatego najmodniejsze łóżeczko dziecięce obecnie posiada jasne kolory, biały lub szary. Nawet jeżeli znajdują się na nim pewne kolorowe malunki lub elementy, są one bardzo delikatne oraz stonowane pod względem kolorystycznym. Łóżeczko turystyczne również może być utrzymane w takiej kolorystyce. Warto również zwrócić uwagę, że obecnie dużą wagę przywiązuje się do jakości materiałów, z jakich jest wykonane łóżeczko niemowlęce. Są one najwyższej jakości, a użyte farby hipoalergiczne. W ten sposób producenci dbają o jak najlepsze zdrowie maluchów.