Najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Hiszpanii

hiszpania

Hiszpania to kraj wody i nieba w kolorze lazurowym, zawsze świecącego słońca, pysznego jedzenia, temperamentnego flamenco i dźwięcznych kastanietów. Nie brakuje tu również naprawdę interesujących miejsc, które powinien odwiedzić każdy, kto zdecydował się spędzić swój urlop w sercu Półwyspu Iberyjskiego. Jeśli kogoś interesują atrakcje Hiszpanii, odsyłamy na stronę https://www.hermosaespana.es. Tymczasem my skoncentrujemy się na – mówiąc po hiszpańsku – lugares más interesantes para visitar en España, czyli najpiękniejszych miejscach w tym słonecznym kraju.

Sagrada Familia

To chyba jeden z bardziej rozpoznawalnych kościołów nie tylko w Hiszpanii, ale również na świecie. Bez wątpienia kościół ten, będący dziełem słynnego Antonnio Gaudiego, jest architektoniczną perełką. Co ciekawe, kościół od lat jest w budowie i z pewnością jeszcze mnóstwo czasu upłynie zanim zostanie ona ukończona. Sagrada Familia znajduje się w Barcelonie i uważana jest za jej wizytówkę. Kościół powstał na planie krzyża. Przystępując do budowy kościoła, Gaudi zakładał, że zmieszczą się w nim wszyscy mieszkańcy barwnej Barcelony.

La Rambla

Mówiąc o interesujących miejscach Hiszpanii, nie można zapomnieć o zabytkowym centrum Barcelony, czyli La Rambla. Jej historia zaczęło się w XV wieku. Początkowo była jednak wyłącznie pustym placem. Formą znaną nam dzisiaj przyjęła dopiero w XVIII wieku. Obecnie to najbardziej znana ulica nie tylko w Barcelonie, ale w całej Hiszpanii. To tutaj znajduje się słynne źródełko Canaletes. Każdy, kto chce jeszcze wrócić do tego słonecznego kraju powinien napić się z niego wody.

Formentera

Hiszpania słynie nie tylko z zabytków, ale również wspaniałych wysp. Do archipelagu Balearów wchodzi między Formentera. Zaliczana jest ona do tak zwanych Wysp Piniowych. Ich nazwa pochodzi o bujnych lasów piniowych, które porastają zbocza. Na wyspie nie brakuje figowców, migdałowców, winorośli. Do tego dochodzą piękne, rozległe plaże i wyjątkowo czysta woda. Warto dodać, że Formentera to wyspa idealna nie tylko dla miłośników plażowania, ale również sportów wodnych.

Dalt Vita

To piękne miasto leżące na Ibizie. Znajduje się we wschodniej części wyspy. Symbolem miasta jest katedra z XIV wieku, z wieży której podziwiać można wyjątkową panoramę miasta. Warto dodać, że znaczna część starego miasta Dalt Vita znalazła się na prestiżowej liście UNESCO.

Wymienione miejsca to oczywiście nie wszystko, co zasługuje na uwagę w Hiszpanii. Wymienić warto chociażby Talamanca oraz Ses Salines. Ci, których nasz artykuł zainteresował powinni zapoznać się również z tekstem: https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/