Najbardziej wyczekiwane premiery książek dla dzieci 2020

Najbardziej wyczekiwane premiery książek dla dzieci 2020

Rok 2020 przynosi nam wiele zmian, nie tylko tych na płaszczyźnie zawodowej i prywatnej ale również w świecie moli książkowych. Wśród najpopularniejszych pozycji literackich znajdzie się w tym roku wiele ekscytujących a także ciepłych opowieści kierowanych w stronę najmłodszych. Zapoznaj się z najciekawszą literaturą dla dzieci i młodzieży, wprowadzając jednocześnie do życia Twoich pociech niesamowite historie przenoszące czytelnika w zupełnie inny świat.

Książki dla dzieci oprócz tego, że zajmą czas dziecka w sposób niebanalny i kreatywny, to tym samym przyczynią się znacząco do rozwoju wyobraźni, poszerzenia  zasobu słownictwa, co może okazać się niezwykle pomocne w czasie jego dalszej drogi edukacyjnej. Zatem które pozycje będą najbardziej wyczekiwanymi w tym roku? Zobaczcie sami. 

Detektyw Erik Vogler i klątwa Misty Abbey – Beatriz Osez 

Jest to dalsza część przygód Erika Voglera, który jak sam przyznaje, często przydarza mu się szereg dosyć niecodziennych, ekscytujących przygód. W tym przypadku Erik bardzo chce spędzić trochę czasu sam, z dala od babci i ojca, marzy aby odpocząć. Kiedy wydaje mu się, że nic zadziwiającego już nie może się wydarzyć – dowiaduje się o śmierci swojego ukochanego wuja Leonarda, z którym nasz bohater niewątpliwie jest bardzo blisko. Ponieważ ojciec i babcia Erika nie mogą uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej, z uwagi na odniesione na nartach kontuzje – wszystko spada na barki Erika. Młodzieniec wyrusza więc w podróż do Irlandii, gdzie w wyniku ciekawych zbiegów i zdarzeń dostaje się do zamku, który został przeklęty przez Lady Briannę. Kim jest tajemnicza kobieta i czy na pewno nie ma ona żadnego związku ze śmiercią kogoś z rodziny Voglerów? Odpowiedź przynosi ta intrygująca, detektywistyczna książka, która z pewnością zaciekawi nie tylko młodzież, ale także niejednego dorosłego czytelnika. 

Detektyw Erik Vogler i klątwa Misty Abbey

Orzechowa czarownica – Elisa Puricelli Guerra

Colin jest nieśmiałym chłopakiem, który nie odnajduje się w zagmatwanym świecie uczuć i emocji, dlatego liczby, a szczególnie fizyka są dla niego uporządkowaną rzeczywistością, gdzie może czuć się komfortowo i pewnie. Poznaje on Hazel, rudowłosą buntowniczkę, pełną energii, pomysłów i ciekawości świata, nie przepada jednak za rówieśnikami ze szkoły. Obydwoje nie zwrócili na siebie wcześniej żadnej uwagi, bo Colin wiecznie z nosem w książce zdawał się nie zauważać zagadkowej rudowłosej dziewczyny. W pewnym momencie ich drogi się krzyżują i okazuje się, że ta dwójka młodych ludzi jest spleciona przeznaczeniem, które prowadzi ich do tajemniczego, zamkniętego ogrodu. Dlaczego potrzebują siebie nawzajem aby odkryć sekrety ukryte między gałęziami gęstych drzew, komu można zaufać? Czy przyjaźń Hazel z Colinem przetrwa? Odkryj zagadkę razem z nimi, wtapiając się zmysłami w karty nowej książki ,,Orzechowa czarownica” i dowiedz się co skrywa owiany tajemnicą ogród. 

Orzechowa czarownica - Elisa Puricelli Guerra

Detektyw Erik Vogler i pechowa narzeczona – Beatriz Oses

Kolejna propozycja dla miłośników detektywistycznego zacięcia Erika Voglera. W tymże tomie książki, nasz bohater podróżuje razem ze swoją babcią do Francji, gdzie seniorka ma wziąć udział w niezwykle ważnym spotkaniu, na które mają zjechać się dawne uniwersyteckie osobistości. Zrządzeniem przypadku (ale czy w życiu Erika to na pewno tylko przypadek?) poznaje onieśmielającą go zielonooką piękność, w której zakochuje się niemal od pierwszego wejrzenia. Czy to aby na pewno odpowiednia kobieta dla Erica? Przekonamy się niebawem, ale zanim to się wydarzy poznamy enigmatycznego Alberta a wszystko to zostanie przeszyte wątkiem kryminalnym poprzez postać zabójcy, który zamyka gości w zamku. Czy Erik poradzi sobie z takim wyzwaniem? Jak wypłynie na to Albert? Odkryj kim jest zielonooka piękność, która zakręciła w głowie Erikowi, wybierając kolejny tom sagi.

Detektyw Erik Vogler i pechowa narzeczona - Beatriz Oses

Filiżankowy domek. Przyjęcie u Króliczków – Hayley Scott

Jest to kolejna część przygód wesołej serii książek dla dzieci, opowiadających o króliczkach. Nie są to zwykłe króliczki, ale takie, które natychmiast ożywiają się wtedy, gdy nikt na nie nie patrzy. W tej części mama Ani podejmuje się organizacji przyjęcia, na które zamierza upiec niebanalny tort i zaprosić gości. W tym samym czasie Króliczki mieszkający w Filiżankowym domku również planują upieczenie ciasta, jednak będą potrzebować wspaniałego fioletowego lukru. Aby go zdobyć muszą wybrać się na wycieczkę do kuchni mamy Ani. To radosna i pogodna  książka dla dzieci, gdzie wiele może się wydarzyć. Czy Ania pozna na przyjęciu nową przyjaciółkę, a Króliczki znajdą fioletowy lukier niezauważone przez dorosłych? Już niebawem poznasz odpowiedzi. 

Filiżankowy domek. Przyjęcie u Króliczków - Hayley Scott

Chucherko – Małgorzata Musierowicz

Kolejny, bo już 23 tom “Jeżycjady” tej autorki. Jest to nowa książka, nie jest jeszcze dokładnie znana data jej premiery, ale jeśli tylko autorka przekaże takie informacje, pojawią się na stronie wydawnictwa Akapit Press. Z pewnością będzie to opowieść ciepła, pełna wzruszeń i tak jak w przypadku poprzednich tomów tej serii – możemy liczyć na wciągającą i wyśmienitą lekturę, która umili niejeden wieczór. A historia dotyczyć będzie tytułowego Chucherka, które charakteryzuje się niespotykanym, wyjątkowym kolorem oczu – fiołkowym. Dlaczego jest to tak wyjątkowa postać, która nagle i niespodziewanie znika by pojawić się w tajemniczy sposób? Jak wpłynie to na Andrzeja Rojka, syna Natalii? Śledźcie na bieżąco aktualności wydawnictwa, aby poznać datę premiery i odkryć kim jest Chucherko.

Chucherko - Małgorzata Musierowicz

Wszystko z winy pioruna – Arianna Leoni 

O tym, że pioruny są niebezpieczne – wie każdy. Przekonało się o tym również rodzeństwo – bliźniaki Leon i Virginia, którzy tak naprawdę bardzo się od siebie różnią. Spokojna i ułożona dziewczyna i jej brat łobuz, podczas jednej z potyczek zostają trafieni przez piorun. Od tej chwili wszystko staje się zupełnie inne, bo w ciele Virgini znajduje się Leon, a w ciele Leona Virginia. Jak pogodzić rzeczywistość szkolną w takim wydaniu? Jest to lekka i przyjemna książka z humorem, pokazująca jak od tej chwili poradzi sobie Virginia z kolegami brata a jak Leon zareaguje na wieść, że najlepsza przyjaciółka siostry skrycie się w nim kocha? Okazuje się, że taka zamiana uczy innego spojrzenia na problemy rodzeństwa, zrozumienia świata z innej perspektywy, świetna książka dla młodszego grona czytelników. 

Wszystko z winy pioruna - Arianna Leoni

Cristina Chiperi – My dilemma is you 2

Kontynuacja pierwszej części powieści. Cristina po powrocie z Los Angeles utrzymuje bliskie kontakty z Cameronem, można powiedzieć, że ich relacja kwitnie, a każdy kryzys są w stanie szybko zażegnać. Wszystko zmienia się wraz z powrotem do szkoły, bo okazuje się że nie wszyscy są zachwyceni związkiem Cris. Co łączyło lub nadal łączy Camerona z Carly i dlaczego wszyscy szepczą o tym. W dodatku pojawia się rywalizacja Cris z Suzan. Cristina decyduje się zostać w Miami, gdzie przetrwać dno kryzysu pomagają jej starzy i nowi znajomi. Czy związek Cristiny i Camerona przetrwa? Czy przeszłość może mu poważnie zagrozić? I dlaczego ktoś usiłuje go zniszczyć? 

Cristina Chiperi - My dilemma is you 2

Bajkowy rok – Agnieszka Tyszka

Jest to zbiór ciekawych bajek, i opowieści dla najmłodszych, które pomagają rozwinąć wyobraźnię i wprowadzą dziecko w świat baśniowych postaci i bohaterów. Dowiemy się m.in. jak król Rok podzielił swoją władzę między córki, jakie zdolności ma zaczarowana muszla i kto odważył się obudzić potwora? Te, a także inne fantazyjne opowieści znajdziecie na kartach książki pani Tyszki, które zapraszają do odkrywania ciekawych historii. Praktyczną zaletą jest również fakt, że książka została podzielona na cztery pory roku i dokonując wyboru możesz je dopasować do pory roku w jakiej bajki będą czytane. 

Bajkowy rok - Agnieszka Tyszka

Przepowiednia – Emilia Kiereś 

Nowa książka będzie utrzymana w nieco innym klimacie, mrocznym, baśniowym. Rodzeństwo – Klara i Adam wiedzie spokojne życie, które w sposób nagły i niespodziewany zmienia się wraz z pojawieniem się niespodziewanego, tajemniczego gościa. Przed Klarą i Adamem  trudna próba, na którą zostaną wystawieni, bo okazuje się, że poprzez cygańską wróżbę, przeszłość, która była zapomniana – ożywia się. W jaką tajemnicę zostaną uwikłani nasi bohaterowie i czy uda się ją rozwiązać i cofnąć cygańską wróżbę? “Przepowiednia” jest ciekawą baśnią, pokazującą wiele aspektów życia, takich jak odpowiedzialność, miłość i poszukiwaniu swojej drogi. Jest świetną propozycją zarówno dla młodzieży jak i starszych, zaciekawionych czytelników, a premiera zaplanowana jest na 6 marca 2020 roku. 

Koniki z Szumińskich Łąk. Roki – Agnieszka Tyszka

Jest to kontynuacja książek o przygodach koni w stajni w Szuminie. Jest to warta uwagi propozycja nie tylko dla młodszych miłośników koni, utrzymana w klimacie miłości i szacunku do zwierząt, natury, gdzie w tej części przygód zagościła zima, a wraz z nią zmiany, dotyczące nie tylko przyrody. Pojawia się nowy, lipicański koń, o imieniu Gwiazdor, jest wyjątkowy, elegancki, a jego blask przyćmiewa wiele innych znajdujących się tam koni. Jednak pewnego dnia, boks Gwiazdora jest pusty, co stało się z koniem? Komu zależało na tym, aby Gwiazdor zniknął i kto stoi za całą intrygą? Czy Paulinie i Klarze uda się go odnaleźć i rozwiązać zagadkę? Przekonaj się już niebawem. 

Koniki z Szumińskich Łąk. Roki - Agnieszka Tyszka

Książki, które pojawią się na sklepowych półkach i w księgarniach internetowych są różnorodne i świetnie wpasowują się w gusta młodszych i  trochę starszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na te wspaniałe pozycje literatury dziecięcej i pomóc swojemu brzdącowi odkrywać inny świat na kartach książki, próbując zaszczepić w nim miłość do literatury, co wpłynie pozytywnie na ich wyobraźnię i zasób słownictwa. Czasem bywa i tak, że dziecko do pewnego momentu nie chce czytać, ale kiedy trafi na tą wyjątkową, pierwszą książkę, która go zachęci – wszystko zmienia się, można rzec iż ,,jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki’’. Może któraś pozycja z ,,zapowiedzi’’ będzie tą jedyną, przełomową?