Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Zbliża się weekend i nie masz pomysłu na wspólny rodzinny czas, podczas którego dzieci będą dobrze się bawić? Polecamy trzy atrakcje, które nie mogą umknąć Twojej uwadze. Rozwijają wyobraźnię, edukują oraz gwarantują niezapomniane emocje – i to nie tylko najmłodszym.

Energylandia – park rozrywki w Zatorze

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce, oferującym rewelacyjną, rodzinną rozrywkę. Jej obszar zajmuje 26 hektarów, a dostępne atrakcje są przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.

Park składa się z czterech stref, do których należą: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna oraz Water Park.

W Bajkolandii dzieci spotkają się z postaciami ze swoich ulubionych bajek. Strefa dziecięcej wyobraźni pozwala najmłodszym zostać krasnalami, księżniczkami, strażakami, kierowcami lub pilotami.  

Na strefę familijną składają się atrakcje, które zadowolą dzieci i dorosłych. Strefa rodzinna charakteryzuje się kilkoma rollercoasterami, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo warto skorzystać z wodnych spływów, kolejki widokowej oraz pościgać się na torze.

Jeśli lubisz strach i dreszczyk adrenaliny, warto zajrzeć do strefy ekstremalnej, w której znajdują się największe rollercoastery, wahadła oraz 40-metrowe ramię Space Boostera.

Strefa Water Park to przypominające egzotyczną wyspę miejsce z ogromną ilością wodnych atrakcji oraz miłych zakątków. Można tutaj poszaleć aż na 10 zjeżdżalniach!

Afrykarium we Wrocławiu

Jeśli lubicie klimat gorącej Afryki, a Wasze dzieci fascynują się wodnym światem zwierząt, warto wybrać się do Afrykanarium, znajdującego się na terenie wrocławskiego ZOO.

W Afrykanarium można podziwiać zwierzęta wodne z całej Afryki. Jedne wzbudzają podziw, inne strach, jednak warto poobserwować zachowania wszystkich gatunków. W akwariach żyje ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa.

Afrykanarium jest podzielone na kilka krain, a każdą z nich cechuje odmienna tematyka oraz region występowania określonych gatunków. Ogromne wrażenie robi Rafa Morza Czerwonego, migocząca kolorowymi rybami oraz koralowcami. W części, w której występuje fauna Afryki Wschodniej można podziwiać gatunki ryb występujące wyłącznie w jeziorze Tanganika i Malawi.

W Afrykanarium można zaobserwować nie tylko drobne ryby, rekiny i płaszczki, ale również hipopotamy, krokodyle, antylopy, pingwiny oraz egzotyczne kaczki. Kompleks nie przestaje się rozwijać. Sprowadzane są tutaj nowe gatunki zwierząt oraz prowadzone są zajęcia edukacyjne.

Zastanawiasz się, gdzie jeszcze w Polsce można ciekawie spędzić czas z dziećmi? Sprawdź mapy edukacyjne dla dzieci od twojemapy.com – mają zaznaczone najlepsze atrakcje dla maluchów, a do tego dają możliwość przyswojenia przez zabawę wiedzy z zakresu geografii naszego kraju.

Magiczne Ogrody w Janowcu

Magiczne Ogrody to pierwszy park tematyczny w Polsce stworzony z myślą o całej rodzinie. Zielona kraina jest pełna baśniowych postaci oraz zagadek. Wspólna zabawa z rodzicami oraz rozwiązywanie łamigłówek stanowi świetną atrakcję dla dzieci.

Kompleks podzielono na kilka krain, a każda z nich stanowi sensoryczne pole doświadczeń, które stymuluje rozwój oraz wyobraźnię dzieci. Atrakcje, które oferuje Magiczny Ogród w Janowcu budują pewność siebie, poprzez kontakt z naturą oraz liczne zagadki.

W każdym z prezentowanych miejsc znajdziesz wszystko, co niezbędne, by spędzić czas przyjemnie i komfortowo. Na terenie atrakcji znajdują się kawiarnie, restauracje, toalety z przewijakami oraz miejsca, w których można się wyciszyć i odpocząć.

Jeśli lubisz pamiątki z wycieczek, warto rozważyć zakup map edukacyjnych dla dzieci. W ofercie dostępne są zarówno mapy świata, jak i naszego kraju. Razem ze swoim dzieckiem możesz zaznaczać na nich miejsca, które odwiedziliście. To świetna zabawa, która przy okazji uczy Twojego dziecka geografii i pozwala zachować wspomnienia wspólnych chwil pełnych radości i zabawy.