Najlepsze filmy przygodowe dla dzieci i młodzieży. TOP 5 tytułów

Najlepsze filmy przygodowe dla dzieci i młodzieży. TOP 5 tytułów

Filmy przygodowe dla dzieci i nastolatków świetnie sprawdzają się również jako kino dla całej rodziny. To produkcje, które bawią, trzymają w napięciu, a czasami również wzruszają. Sprawdź TOP 5 tytułów, które warto obejrzeć.

Filmy przygodowe dla młodszych i starszych – TOP 5 propozycji

Filmy przygodowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nierzadko brawurowe perypetie sympatycznych głównych bohaterów oraz czarnych charakterów potrafią zahipnotyzować widza na długie godziny. Poznaj 5 tytułów, z którymi powinien zapoznać się każdy fan przygodówek.

1. „Tarapaty”

„Tarapaty” to fenomenalna polska produkcja, która wypełniła lukę w gatunku filmów przygodowych rodzimego kina. W tym filmie znajdziemy wszystkie najważniejsze motywy kina familijno-przygodowego. Przekonaj się o sile dziecięcej przyjaźni, stocz walkę dobra ze złem z bohaterami „Tarapatów” i zaangażuj się w poszukiwanie skarbów z odważnymi dzieciakami – Julką i Olkiem.

2. „Jumanji”, „Jumanji: Przygoda w dżungli” i „Jumanji: Następny poziom”

„Jumanji” to kultowy film z 1995 roku. Historia opowiada o tajemniczej grze, która dosłownie wciąga osoby w nią grające. Podczas rozgrywki dochodzi do serii nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak pojawienie się w domu dzikich zwierząt czy chmary nietoperzy. „Jumanji” doczekało się kontynuacji, czego efektem są produkcje z 2017 i 2019 roku.

3. Seria „Opowieści z Narnii”

Seria filmów oparta na twórczości C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii” to klasyka kina fantastycznego i przygodowego. Po śmierci rodziców czwórka rodzeństwa zostaje oddana pod opiekę osobliwego profesora. Kiedy pewnego dnia dzieciaki eksplorują jego dom, odkrywają, że jedna z szaf skrywa w sobie wrota do magicznego świata. Narnia staje się ich drugim domem, miejscem pełnym tajemnic i magii.

4. Seria „Asterix i Obelix”

Czas na propozycję, która potrafi rozbawić do łez. Asterix i Obelix to bohaterowie zarówno filmów animowanych, jak i tych aktorskich. Produkcje te zostały oparte na komikach René Goscinny’ego i Alberta Uderzo, opowiadających o przygodach dwóch charyzmatycznych Galów, którzy walczą z Rzymianami.

5. „Harry Potter”

Podstawowa pozycja w dziedzinie filmów przygodowych to z pewnością cykl filmów o Harrym Potterze. Seria opowiada o przygodach głównych bohaterów – nastoletnich uczniach Szkoły Magii i Czarodziejstwa, którzy mierzą się z Lordem Voldemortem – uosobieniem zła.

INEA oferta skrojona na potrzeby miłośników kina i nie tylko

INEA to jeden z najlepszych w Polsce dostawców superszybkiego Internetu światłowodowego, telewizji oraz telefonii. Decydując się na pakiet usług, możesz liczyć na naprawdę świetne oferty w okazyjnych cenach.

W INEAmożesz korzystać z niezawodnego symetrycznego łącza światłowodowego, o prędkości nawet 1 Gb/s. Oznacza to, że możesz oglądać ulubione filmy czy grać w wymagające gry w najwyższej rozdzielczości bez zakłóceń i opóźnień. INEA proponuje również telewizję światłowodową stacjonarnie i online, dzięki czemu możesz poznawać nowe produkcje zarówno w domowym zaciszu, jak i wszędzie, gdzie tylko chcesz. Całość dopełnia telefonia od INEAoferta stacjonarna i komórkowa bez limitu. Możesz również zdecydować się na bardzo interesujące usługi dodatkowe, takie jak Wi-Fi Premium, pakiet bezpieczeństwa i wiele, wiele więcej. Przekonaj się sam/a i odwiedź stronę dostawcy już teraz.