Niecodzienne miejsca dla dzieci w Warszawie

Niecodzienne miejsca dla dzieci w Warszawie

Zoo, Centrum Nauki Kopernik oraz Syrenka przy Wiśle – to jedne z największych atrakcji stolicy, jakie są wymieniane przez mieszkańców Warszawy i turystów w kontekście omawiania godnych uwagi miejsc dla najmłodszych w tym mieście. My jednak postaramy się wskazać niecodzienne, być może jeszcze zbyt szeroko nieznane, choć bardzo ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie.

Muzeum dla dzieci

Jeśli wydaje wam się, że wizyta w muzeum musi być śmiertelnie nudna, to z pewnością nie byliście w muzeum, którego oferta kierowana jest do najmłodszych zwiedzających. W Warszawie jest tego typu miejsce, w którym dzieci są traktowane na równi z dorosłymi. Mowa tu o Muzeum dla Dzieci, które powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie już w 2003 roku. Ma więc wieloletnią historię działalności. Warto podkreślić, że to pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne, które w pełni dedykowane jest najmłodszym odwiedzającym. Ma specjalnie przygotowane dla małych dzieci sale, w których mają one szanse w ciekawy sposób poznawać kulturę z najdalszych zakątków świata. Poza tym muzeum ma w swojej ofercie również weekendowe cykle warsztatów rodzinnych czy koncerty dla młodych melomanów. Jakie inne ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie warto odwiedzić?

Niewidzialna wystawa

Szukając atrakcji dla dzieci w stolicy, warto wskazać Niewidzialną Wystawę. Wizyta w tej przestrzeni będzie interesującym przeżyciem dla nieco starszych dzieci. Co robi się w takim miejscu? Ogląda i doświadcza ekspozycji, która składa się z części widzialnej i niewidzialnej. Na pierwszej można oglądać przedmioty codziennego użytku, z których korzystają osoby niewidome i niedowidzące. W drugiej części zwiedzający odbywają spacer w ciemności, który pozwala wyostrzyć wszystkie zmysły, prócz wzroku i zrozumieć, z jakimi problemami na co dzień mierzą się niewidomi.

Teatr Małego Widza

Już w 2011 roku uruchomiony został pierwszy w Warszawie i jedyny teatr tego typu w Polsce o dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych – Teatr Małego Widza (TMW – https://www.teatrmalegowidza.pl/). Swoją ofertę kieruje on stricte do dzieci w wieku od 1. roku życia. Na organizowanych przez TMW zajęciach można się poczuć swobodnie, a dzieci mają wolność wyboru tego, w jaki sposób będą doświadczać teatralnej sztuki.