Parki rozrywki w Polsce

W Polsce powstało w ostatnich kilku latach wiele parków rozrywki. Każde większe miasto oferują tematyczny park rozrywki, lunapark czy chociażby zwykłe wesołe miasteczko. Każde takie miejsce stara się zapewnić atrakcje dla całej rodziny. Dzieci potrzebują zabawy jak powietrza. Nie tylko przynosi im ona mnóstwo radości, ale jednocześnie pomaga kształtować wyobraźnię.

Obiekty te najczęściej połączone są z infrastrukturą gastronomiczną oraz hotelową. Dzięki temu nasza wizyta w parku rozrywki może potrwać cały dzień albo i dłużej.

Najlepsze parki rozrywki

Wakacje to najlepszy czas na wypoczynek. Można wybrać się w podróż tylko po to, by podziwiać przyrodę lub niesamowite zabytki architektury. A także można wyjechać w celach typowo sportowych, np. na narty. Można również zorganizować podróż typowo rozrywkową. Tak, aby się zabawić, poczuć dreszcz emocji i przy tym zapomnieć o całym świecie.

W Polsce znajdziemy kilkanaście fajnych miejsc gdzie możemy się wyszaleć. Większość parków rozrywki jest dopasowana atrakcjami pod kątem dzieci. Jednak mam  nadzieję, że i dorosły znajdzie coś dla siebie. W każdym parku rozrywki znajduję się mniejsza lub większa gastronomia, często nawet duża restauracja.

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Legendia to najstarszy lunapark w Polsce otwarty w 1959 roku. A także największy tego typu obiekt w naszym kraju. Do tego lunaparku można wybrać się z rodzinnie lub w gronie samych dorosłych. Park rozrywki w swojej ofercie posiada około 40 atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym wesołym miasteczku dzieci mogą poskakać na wielkich dmuchanych zamkach, przejechać się karuzelą czy samochodzikami. A dorośli podbić swój poziom adrenaliny dzięki przejażdżce na ogromnym rollercoasterze. Lub mogą podziwiać panoramę z wielkiego diabelskiego młyna. I wiele innych atrakcji. Warto tu przyjechać i spędzić miło czas.

Energylandia

Energylandia

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji. Park rozrywki zlokalizowany jest w Zatorze. Park przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci,  młodzieży, jak i osób dorosłych. Energylandia podzielona jest na kilka stref.

  • Bajkolandia — to strefa przeznaczona dla najmłodszych. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. rodzinny Roller Coaster, karuzelę, kolejkę, łódki, dziecięce samochodziki;
  • Strefa Familijna oferuje kilka roller coasterów. Na niektóre atrakcje obowiązuje ograniczenie wzrostu min. 140 cm;
  • W Strefie Ekstremalnej nasza adrenalina zostanie podniesiona do granic możliwości. Za sprawą atrakcji, których prędkość dochodzi do 100 km/h. Water Park to strefa dla wszystkich miłośników wodnych zabaw.

Na terenie całego parku rozrywki znajdują się punkty gastronomiczne (restauracje, kawiarnie). W dwóch teatrach i amfiteatrach odbywają się zapierające dech w piersiach pokazy. A także występy, przedstawienia oraz warsztaty edukacyjne. EnergyLandia to również miejsce, w którym organizowane są festiwale muzyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd.

Parki rozrywki dla dzieci

Oprócz wymienionych powyżej parków rozrywki można również odwiedzić te mniejsze. Wiele ostatnio powstało parków z dinozaurami.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny to pierwszy w Polsce obiekt turystyczny o charakterze naukowo – rozrywkowym. Park tematyczny poświęcony dinozaurom znajduje się w województwie Świętokrzyskim. Główną atrakcją parku jest ścieżka dydaktyczna, dzięki której przeniesiemy się do ery dinozaurów. Oprócz ścieżki dydaktycznej JuraParku jest tu także Muzeum Jurajskie i Prehistoryczne Oceanarium. Z kolei w Żydowskim Jarze podziwiać można oryginalne ślady pozostawione w tym miejscu przez dinozaury. Następną atrakcją jest Zwierzyniec. Po jego górnej części odbywa się wycieczka autobusowa jak na safari. Można w ten sposób podziwiać egzotyczne zwierzęta (m.in. lamy, strusie, zebu, jaki) w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska. W Zwierzyńcu dolnym, podczas spaceru zobaczymy kolorowe ptaki, małpki, osiołki czy szopy.

Przygotowano również rodzinny park rozrywki z karuzelami, kolejkami, łódkami. Jest też duży roller coaster, plac zabaw, kino 5D, galeria, skansen pszczelarski, Wioska Czarownic. A także kąpielisko Kamienne Oko w naturalnym zbiorniku z krystalicznie czystą wodą oraz pole kempingowe.

Jura Park Krasiejów

Jura Park Krasiejów

Można tu przyjrzeć się około dwustu naturalnej wielkości rekonstrukcjom dinozaurów. W prehistorycznym Oceanarium stanąć oko w oko z wodnymi stworzeniami, które wyginęły przed tysiącami lat. Można wsiąść do Kapsuły Czasu i przejechać się Tunelem Czasu. Oraz można obejrzeć filmy w kinie 5D. Jak i również można pobawić się w parku rozrywki, który jest szczególną atrakcją dla najmłodszych.