Plac zabaw dla dzieci

Nic tak nie cieszy naszych maluchów, jak możliwość beztroskiej zabawy. Jeszcze 20 lat temu, znaleźć można było place zabaw pełne różnych, niekoniecznie bezpiecznych sprzętów. Pomimo, iż dawniej nie przejmowano się, aby dany obiekt spełniał unijne normy, to i tak dzieci z chęcią odwiedzały pobliskie place zabaw. W XXI wieku sytuacja się diametralnie zmieniła. Producenci zabawek dla dzieci dbają o to, żeby były one z jak najlepszych materiałów i żeby oczywiście – podbiły serca najmłodszych. To samo tyczy się obiektów użyteczności publicznej, jak chociażby właśnie place zabaw. Wszystko co ma służyć dzieciom, jest dokładnie sprawdzane, testowane oraz ulepszane.

Plac zabaw

Place zabaw, te ogólnodostępne, to już najczęściej odgrodzona przestrzeń z urozmaiconym i przyjemnym dla oka zapleczem. Zdarzają się takie, gdzie podłoże to po prostu – beton, ale dominują te, gdzie wysypano piasek, mając na względzie bezpieczeństwo maluchów, no bo przecież jeśli spadnie z karuzeli, to mniejszą krzywdę dozna upadając na coś miękkiego. Jeśli wziąć pod uwagę wyposażenie takiego miejsca, to spotkać tam możemy: zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, czy również małe piaskownice. Coraz bardziej popularne robią się ścianki wspinaczkowe, a to dlatego, iż wspinaczka sama w sobie jako sport, zyskała na popularności. Nowością na rynku są tzw. tematyczne place zabaw. Jak zresztą sama nazwa wskazuje, tego typu miejsca mają swój motyw przewodni. Tym motywem może być jakiś film animowany, konkretna postać z bajki, lub np. dżungla. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta. Nietrudno się domyślić, iż tematyczne place zabaw przyciągają tłumy, gdyż są kolorowe i charakteryzują się urozmaiconymi kształtami. Co więcej, jeśli tematyczny plac zabaw nawiązuje do ulubionej kreskówki twojej pociechy, to będzie ona miała szansę stać się jedną z bohaterek. Nic dodać, nic ująć. Młodzież też znajdzie coś dla siebie, a w szczególności, jeśli syn, lub córka uwielbiają jazdę na łyżworolkach, lub deskorolce! Po co ryzykować i uprawiać sport przy ruchliwej ulicy, skoro można skorzystać ze specjalnego toru gdzieś w parku? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

A co oferuje się dzieciom w upalne lato? Nic innego jak wodne place zabaw. Jeden z nich znajduje się w Katowicach, a jeszcze inny – w Warszawie. Tego typu inicjatywa jest świetnym rozwiązaniem dla mam i ich pociech w upalne dni. Nie przypominają one tradycyjnego basenu, ani tym bardziej nie stwarzają możliwości kąpieli, ale do zamoczenia nóg są akurat w sam raz! Warszawska „Bajka” to kompleks wielu placów zabaw o różnym przeznaczeniu. Ten wodny, posiada na wyposażeniu: fontanny, spryskiwacze oraz mini rzekę. Wejście jedynie w obuwiu antypoślizgowym. Oprócz wyżej wspomnianego, jest takie ogromna szachownica dla starszych dzieci, krzywe zwierciadła oraz tajemne przejścia. Miasto zachęca swoich mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu – nie ma co do tego wątpliwości.

Drewniany plac zabaw dla dzieci

Przenieśmy się teraz do naszego przydomowego ogrodu. Czy można go jakoś urozmaicić? Można! Pomijając warzywa i owoce, warto zainwestować w drewniany plac zabaw. Oprócz zasobności naszego portfela, to tak naprawdę nic innego nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na jedną z wielu, dostępnych na rynku opcji. Przede wszystkim, drewniane place zabaw można konfigurować według własnych upodobań. Oznacza to, iż my sami wybieramy elementy, na które mamy ochotę. Jeśli zależy nam na kombinacji: wieża i zjeżdżalnia, to szukamy po prostu takiego zestawu, natomiast jeśli mamy sporo miejsca w ogrodzie, to do wieży i zjeżdżalni dołączamy huśtawki, domek na platformie, moduł wspinaczkowy, lub piaskownicę. Przyjemności rzecz jasna kosztują, a uściślając – ceny zaczynają się już od 259 złotych za moduł wspinaczkowy, aż do prawie 5000 złotych za zestaw z domkiem na platformie. Jakie są zalety drewnianych placów zabaw? Elementy tworzące całość, wyselekcjonowano pod względem cech wytrzymałościowych, a niebezpieczne krawędzie ulegają maszynowemu złagodzeniu, celem uniknięcia potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Nasza pociecha nie będzie rzecz jasna – siedzieć na zjeżdżalni bezczynnie, ale wykorzysta jej potencjał do granic możliwości. Producenci mają również na względzie fakt, iż wrażliwa skóra maluchów jest podatna na otarcia i stąd też ta niezwykła dbałość o szczegóły. Ponadto, niemniej istotna jest kwestia estetyczna. Drewniane place zabaw są przecież kolorowe, a to dzięki obecności impregnatów kolorystycznych. Magia barw to podstawa dziecięcego świata. Nie trzeba chyba wspominać, iż nowoczesne rozwiązania spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, zatwierdzone przez TÜV Rheinland, co jest jednoznaczne z udzieleniem kredytu zaufania oraz precyzją. Od razu po zakupie można przystąpić do samodzielnego montażu, lub zdać się na pomoc firmy oferującej takowe produkty. Dzieci uwielbiają różnorodność, a drewniane place zabaw, to przede wszystkim możliwość ciągłych zmian i ulepszania. Twój ogród ma szansę zamienić się w prawdziwą krainę uśmiechu na twarzy i dobrej zabawy!