Poradnik dla rodzica: Jak kołyska dla niemowlaka?

Poradnik dla rodzica: Jak kołyska dla niemowlaka?

Kołyska da dziecko to rozwiązanie, które w ostatnim czasie wróciło do łask. Coraz częściej młodzi rodzice zastanawiają się, czy warto postawić na kołyskę dla maluszka. Faktem jest, że każde dziecko lubi delikatne bujanie. Dzięki temu łatwiej się uspokaja i zasypia. Na rynku znajdziemy nie tylko wersje klasyczne, lecz także bardziej nowoczesne. Postawić można na kołyskę z wbudowaną lampką nocną, na kółkach, czy nawet wyposażoną w pilota. Jak wybrać kołyskę dla niemowlaka? O czym pamiętać podczas wyboru?

Kołyska dla dziecka

Wiele osób sceptycznie podchodzi do tematu kołyski dla dziecka. Ten mebel może jednak posłużyć maluchowi przez wiele miesięcy, dając wygodę i komfort. Co ciekawe, kołyska dla niemowlakamoże stanowić urozmaicenie pokoju dziecięcego. W takim wypadku dobrym wyborem jest gustowny modele z baldachimem. Bardzo szybko przekonamy się, że bujanie jest tym, co nigdy nie znudzi się niemowlakom. Łagodny ruch daje im poczucie bezpieczeństwa i pozwala spać spokojnie. Kołyska sprawia, że nie musimy nosić na rękach dziecka i go bujać na stojąco, co bywa męczące na dłuższą metę.

Jaka kołyska dla niemowlaka?

Jaka kołyska dla dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem? Podczas wyboru z pewnością dostajemy zawrotów głowy. Oferta obejmuje kołyski łóżeczka, kołyski kombajn, na kółkach, drewniane i wiele innych. Na początku przyjrzyjmy się drewnianej kołysce. Jest ona wykonana z materiału naturalnego i może wyróżniać się ciekawym designem. Pięknie zaprezentuje się w pokoju bobasa. Jeśli zależy nam na łatwym przemieszczaniu kołyski, nie zapominajmy o modelach na kółkach. Praktyczną opcją jest także kołyska łóżeczka, która łączy w sobie dwie funkcje. Może być statycznym łóżeczkiem lub bujającą się kołyską. 

Niezwykle popularna w ostatnim czasie jest kołyska dla niemowlaka typu kombajn. Odznacza się tym, że daje wiele rozmaitych funkcji i udogodnień. Zazwyczaj jest wykonana z trwałego plastiku, posiada kółka i możliwości kołysania na boki, czy też w przód i w tył. Ten ostatni ruch jest wskazywany jako najlepszy dla maluszków. Rozbudowane wersje dodatkowo mogą posiadać lampkę nocną, karuzelę dla bobasa lub mechanizm z łagodnymi kołysankami. 

Powinniśmy mieć na uwadze solidne wykonanie kołyski, bezpieczeństwo i komfort dziecka. Kołyska dla dziecka to często mebel wielofunkcyjny, który dba także o wygodę rodziców. Nie bez znaczenia są materiały najwyższej jakości, służące przez długi czas, bez ryzyka szybkiego zniszczenia. Kołyska jest doskonałym sposobem na uspokojenie dziecka i zadbanie o spokojny sen.

Zobacz ofertę pełną ofertę w sklepie internetowym Danex24.pl