Pościel dla dzieci – jak uszyć samodzielnie?

Pościel dla dzieci – jak uszyć samodzielnie?

W sklepach dostępnych jest wiele modeli pościeli dla dzieci, jednak zakup gotowego produktu z pewnością nie będzie tak satysfakcjonujący jak własnoręczne uszycie kompletu pościeli dla malucha. Nie jest to bardzo trudne zadanie, dlatego bez problemu powinna poradzić sobie z nim nawet początkująca krawcowa. Jak więc uszyć pościel dla dziecka? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jaki materiał wybrać na pościel dla dziecka?

Zanim zaczniemy szyć pościel dla naszej pociechy, musimy zdecydować się na odpowiedni materiał. Do tego zadania świetnie sprawdzą się tkaniny pościelowe dla dzieci. Są one przyjemne w dotyku i idealnie nadają się do kontaktu z delikatną skórą maluchów. Równie istotny, szczególnie w przypadku dzieci, będzie wzór tkaniny. W sklepie MamyTkaniny.pl dostępnych jest mnóstwo wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie tkaninę pościelową idealną dla swojej pociechy.

Szycie pościeli dla dziecka krok po kroku

Jeśli wybraliśmy już odpowiedni materiał, możemy przystąpić do szycia pościeli. Przed przystąpieniem do szycia warto pamiętać o tym, aby uprać i wyprasować zakupioną tkaninę. Dzięki temu nie będzie ona kurczyć się podczas następnych prań.

  • Krok 1 – przygotowujemy tkaninę, mierzymy dokładnie wkłady kołdry i poduszki, a następnie odrysowujemy je na tkaninie.
  • Krok 2 – w przypadku poszewki z jednego rodzaju tkaniny należy odmierzyć podwójną długość + zakładkę. Rysujemy linię odmierzając odpowiednią długość plus około 2 cm, składamy w tym miejscu, a następnie zawijamy do środka nadwyżkę materiału przeznaczoną na zakładkę. Na koniec spinamy szpilkami.
  • Krok 3 – wykańczamy koniec materiału, który znajdzie się wewnątrz, zawijając końcówkę i zszywając ściegiem prostym.
  • Krok 4 – zszywamy ze sobą boki prostym ściegiem, a następnie obcinamy nadwyżkę materiału z każdej strony. Warto również wykończyć tkaninę, aby nie pruła się w praniu – można zastosować na przykład ściegu zygzakowego.
  • Krok 5 – bok z zakładką zszywamy, zostawiając po każdej stronie miejsce na włożenie poduszki/kołdry.

Jak widać z powyższej instrukcji, uszycie pościeli dla dziecka nie jest czymś bardzo skomplikowanym. Ponadto, nie powinno zająć to całego dnia. Co więcej, samodzielnie wykonanie poszewek dla maluchów daje nie tylko satysfakcję, ale pozwala też na większość pewność co do jakości użytych materiałów.

Ponadto, modele występują w sklepach w bardzo standardowych rozmiarach, a domowe szycie pozwala na stworzenie poszewek o dowolnych wymiarach.