Rasy psów dla dzieci

Wielu ludzi, którzy pragną mieć w swojej rodzinie jakieś zwierzątko. Często zastanawiają nad jego wyborem. Większość ludzi wybiera oczywiście  psy, zwłaszcza że są one najwierniejszymi towarzyszami ludzi. Wybierając psa zastanawiamy się nad jego wielkością i płcią. Oraz czy to ma być pies rasowy, czy kundelek. A także wybierając psa patrzymy na to czy jest nastawiony do dzieci pozytywnie. W dzisiejszym artykule opiszę jakie pieski najlepiej się nadają do rodzin z dziećmi.

Rasy dużych psów dla dzieci

Wiadomo nie od dziś, że dorastanie w domu, w którym jest pies pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny, co potwierdzają eksperci z dogomarket.pl. A także i społeczny dziecka. Czworonóg uczy przede wszystkim empatii, wrażliwości, szacunku i odpowiedzialności. Istnieje wiele dużych ras, posiadających odpowiednie cechy, aby zamieszkać z rodziną. A także stać się nowym, ważnym członkiem rodziny. Poniżej przedstawiam, niektóre z nich:

  • Golden retriever

Golden retriever Golden retriever — idealny przyjaciel rodziny. Nadaje się do dogoterapii. Spokojne i cierpliwe będą dobrymi towarzyszami dla maluchów. Wykazują się łagodnym charakterem i inteligencją. Są bardzo przyjazne wobec dzieci i szybko przywiązują się do wszystkich domowników. Dodatkowo akceptują inne zwierzęta domowe. Mają bardzo łagodny charakter.

  • Bokser

pies bokser

Bokser — pies żywiołowy i zawsze skłonny do zabawy. To bardzo towarzyski czworonóg, szybko przywiązuje się do właściciela i źle znosi samotność. Idealna „niańka” dla dzieci. Niemowląt nie opuszczają na krok, a ze starszymi dziećmi bawią się do upadłego. Bardzo cierpliwy. Bokser to rasa bardzo ceniona jako pies rodzinny.

  • Nowofundland

Nowofundland

Uważany jest za jedną z najbardziej przyjacielskich ras. Znany jest ze swojej życzliwości, delikatności i łagodności. Zwłaszcza w stosunku do ludzi. Bardzo przyjazny wobec dzieci. Idealnie nadaje się na psa rodzinnego.

  • Owczarek szkocki collie

Owczarek szkocki collie

Ten pies szybko przywiązuje się do domowników, lubi towarzystwo dzieci. Zawsze jest skory do zabawy. Cechuje go duża inteligencja, szybko uczy się nowych sztuczek.

  • Border collie

Border collie

Border collie — niezwykle inteligentny i żywiołowy pies. Dzięki swojemu instynktowi będą opiekowały się dziećmi i nie opuszczą ich na krok. Jest uległy wobec właściciela i bardzo szybko się przywiązuje.

  • Labrador Retriver

Labrador Retriver

To bardzo słodka i łagodna rasa. Doskonale wpasowują się w rodzinę ze względu na swoją kochającą naturę. Labradory zawsze są gotowe do zabawy. Są wysoce inteligentne i mają spokojną naturę. Co sprawia, że świetnie się nadają dla rodzin z małym dzieckiem.

  • Alaskan malamute

Alaskan malamute

To przyjacielski i towarzyski pies, cierpliwie znoszący nawet wyrafinowane zaczepki dzieci. Znużony ich towarzystwem nie reaguje agresywnie, lecz spokojnie oddala się w ustronne miejsce.

Psy przyjazne dzieciom

Decyzja o posiadaniu psa jest bardzo ważna dla przyszłości całej rodziny. Nie należy tego robić pod wpływem chwili. Nie wszystkie rasy psów nadają się do zamieszkania z dziećmi. Ponadto z posiadaniem psa wiążą się pewne obowiązki i duża odpowiedzialność.

Idealne psy dla dzieci przede wszystkim muszą mieć łagodne usposobienie. Dzieci, szczególnie te małe, nie znają granic, jakich nie powinny przekraczać w kontakcie z psem. Łagodny pies nie będzie reagował agresją np. na tarmoszenie czy zabieranie jedzenia. Inną ważną cechą psów dla dzieci jest opiekuńczość. Psy z takim instynktem potrafią zapewnić dzieciom najwyższe bezpieczeństwo i mogą zapobiec wielu wypadkom. Przyda się również psia cierpliwość, dzięki której zwierzę będzie bardziej odporne na dziecięce zaczepki. A także będzie umieć je ignorować. Dzieci na pewno „dogadają” się z psami, które ponadto są radosne i pełne energii. Bo dzięki temu będą świetnymi towarzyszami zabaw.