Smoczek niemowlęcy – jak wybrać najlepszy?

Smoczek niemowlęcy – jak wybrać najlepszy?

Aby smoczek dla dziecka właściwie spełniał swoje antystresowe zadanie, musi być odpowiednio dobrany. Zdecydowanie nie należy kupować taniego „bazarowego” modelu, gdyż może on być wykonany z tworzyw niskiej jakości, a jego ergonomia także będzie wątpliwa. Nie warto też wybierać smoczka kierując się wyłącznie jego ciekawym kształtem, który może i będzie przyciągać wzrok, ale może okazać się niewygodny dla dziecka.

                Aby smoczek dla dziecka właściwie spełniał swoje antystresowe zadanie, musi być odpowiednio dobrany. Zdecydowanie nie należy kupować taniego „bazarowego” modelu,  gdyż może on być wykonany z tworzyw niskiej jakości, a jego ergonomia także będzie wątpliwa. Nie warto też wybierać smoczka kierując się wyłącznie jego ciekawym kształtem, który może i będzie przyciągać wzrok, ale może okazać się niewygodny dla dziecka.

Najwyższej jakości smoczki dla prawidłowego rozwoju zgryzu

                Smoczek przywołuje u dziecka skojarzenie z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością, jakie pojawiają się podczas ssania piersi. To właśnie dlatego tak wiele niemowląt potrzebuje smoczka do uspokojenia się przed snem lub do ukojenia nieprzyjemnych emocji. Precyzyjnie wykonane smoczki duńskiej firmy Bibs to coś, co warto polecić każdemu rodzicowi, który szuka bezpiecznych akcesoriów dla maluszka. Są one wykonane z kauczuku lub silikonu. Producenci nie stosują zabiegów chemicznych podczas obróbki kauczuku, dzięki czemu materiał zachowuje naturalne właściwości i jest bezpieczny dla dziecka. Dobry smoczek dla noworodka posiada atesty poświadczające jego jakość oraz bezpieczeństwo – to ważne, gdyż dzięki temu rodzice mają pewność, że podsuwają dziecku coś, co nie wywoła reakcji alergicznej, czy podrażnień delikatnej skóry. Zaletą ergonomicznych smoczków są także otwory w tarczy – zapewniają one odpowiednią wentylację i nie dopuszczają do powstawania odparzeń.

Smoczki uspokajające dla dziecka – kiedy ich używać?

                Często można spotkać się z poradą, by smoczek podsunąć dziecku dopiero wtedy, gdy będzie ono już umiało ssać pierś. Niektóre położne proponują użytkowanie smoczka już od pierwszych dni życia. Warto wiedzieć, że preferencje dziecka są indywidualną sprawą i zdarzają się dzieci, które nie potrzebują smoczków. Jeśli będzie on przez dziecko odrzucany, nie należy go na siłę uczyć korzystania z niego. W końcu ma on odstresować, a nie dodatkowo niepokoić malucha. Jeśli będziemy uważnie obserwować reakcje dziecka szybko dowiemy się, w jakich sytuacjach się ono uspokaja.