Suchy basen z kulkami dla dziecka

Suchy basen z kulkami dla dziecka

Zabawa w suchym basenie z kulkami to świetna forma rozrywki dla każdego dziecka. Jeszcze niedawno ten rodzaj zabawy był dostępny wyłącznie na specjalnie przygotowanych salach. Teraz każdy rodzic może kupić basen tylko dla swojego dziecka. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto nieco bliżej przyjrzeć się tego typu produktom.

Jakie zalety ma suchy basen z kulkami?

Suchy basen z kulkami umożliwia dzieciom wiele form zabawy. W basenie można nurkować lub skakać do niego. Zanurzanie się w kolorowych kulkach sprawia maluchom prawdziwą frajdę. Wyraźnie poprawia ich nastrój i pozwala im się wyszaleć. Warto zdać sobie sprawę, że zabawa w takim basenie ma też niebagatelny wpływ na rozwój dziecka. Przede wszystkim poprawia zdolności motoryczne malucha, który chwyta piłeczki, rzuca nimi i przemieszcza się w basenie. Suche baseny z kulkami stanowią również ważny element rehabilitacji ruchowej. Dziecko bawiąc się w basenie, oswaja się z różnymi bodźcami oraz ćwiczy mięśnie praktycznie całego ciała. Zabawa w basenie to także świetna okazja do nauki odróżniania i nazywania kolorów, liczenia i rozwijania pamięci. Walory edukacyjne są mocną stroną tej formy zabawy.

Czy suchy basen jest bezpieczny?

Chęć zapewnienia rozrywki dziecku nie powinna przysłaniać troski o jego bezpieczeństwo. Na szczęście suche baseny z kulkami firmy Miii Mi są produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Wszystkie materiały użyte do produkcji charakteryzują się wysoką jakością i posiadają stosowne certyfikaty. Piłeczki zostały wykonane z nietoksycznego materiału, który jest w 100% bezpieczny, a przy tym zapewnia trwałość i odporność na zgniatanie. Konstrukcja basenu wykonana z pianki zapewnia stabilność oraz idealną miękkość w trakcie zabawy z piłeczkami. Każdy basen posiada zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu można łatwo utrzymać go w idealnej czystości.

Kiedy dzieci mogą zacząć zabawę w suchym basenie?

Suche baseny z kulkami są przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia. Nie oznacza to jednak, że basen nie sprawi radości młodszemu dziecku. Rodzice mogą pozwalać na zabawę w basenie dziecku, które potrafi już samodzielnie siedzieć. Po wyjęciu kulek basen może pełnić formę maty do zabawy dla malucha. Ważne jest, aby w trakcie beztroskich szaleństw dziecko było pod stałą kontrolą rodziców. Co ciekawe basen z kulkami to forma rozrywki, która nie nudzi się wraz z wiekiem. Kupując go można mieć pewność, że nawet dziecko w wieku przedszkolnym będzie miało wielką frajdę z zabawy w basenie.

Planując zakup basenu z kulkami, warto skorzystać z oferty sprawdzonego dostawcy. Firma Miii Mi to znany producent basenów z piłeczkami, mat, huśtawek oraz namiotów tipi. W sklepie firmowym dostępny jest duży wybór basenów o zróżnicowanych kształtach, rozmiarach i kolorystyce. Dzięki temu rodzice nie będą mieli problemu z wyborem modelu idealnie dopasowanego do płci oraz wieku dziecka.

fot. miiimi.pl