Sudoku dla dzieci

Chyba każdy z nas kiedyś słyszał o grze sudoku. To bardzo popularna łamigłówka, która w stosunku do innych gier jest bardzo młoda. To bardzo ciekawy i przystępny sposób rozwijania i ćwiczenia naszego umysłu.

Sudoku to gra dla wszystkich lubiących zagadki i łamigłówki. Jest to gra głównie skierowana do dorosłych, jednak również dzieci mogą się wspaniale nią bawić.

Łamigłówki dla dzieci

Łamigłówka Sudoku to logiczna i edukacyjna gra rodzinna. Wielkie wyzwanie dla młodych graczy. Sudoku to niezła gimnastyka dla mózgu. Dla tych, którzy nie orientują się czym jest ten rodzaj łamigłówki wyjaśnię: to metoda uzupełnienia diagramu. Gra opiera się na tych samych zasadach co łamigłówki Sudoku dla dorosłych i starszych dzieci. Łamigłówki te posiadają jednak mniejszą ilość pól. A w diagramie należy umieścić odpowiednie symbole, obrazki lub liczby. W taki sposób by nie powtórzyły się w wierszach lub kolumnach.

W sudoku mogą również grać dzieci na różnych etapach rozwoju. Zróżnicowane poziomy trudności łamigłówek są dostosowane dla graczy w wieku od 4 do 10 lat. Małe dzieci i początkujący gracze powinni zacząć od rozwiązywania łamigłówek na mniejszych planszach 4×4 pola. Podczas gdy plansze 6×6 pól stanowią wyzwanie dla bardziej zaawansowanych graczy.

Sudoku – super zabawa

Sudoku w wersji dla dzieci to małe plansze z kolorowymi obrazkami w różnej tematyce. Różnorodne i kolorowe obrazki zachęcają dzieci do rozwiązywania sudoku. Można grać na komputerze lub na tablecie. W sudoku liczbowe można rozwiązywać na kartce lub w przeznaczonej ku temu książeczce. Sudoku dla dzieci doskonale ćwiczy logiczne myślenie i spostrzegawczość u dzieci.

Sudoku z większą ilością ujawnionych obrazków są łatwiejsze. I sugerujemy, aby od nich zaczynały pociechy przygodę z sudoku.

Sudoku obrazkowe 4×4

sudoku obrazkowe

Sudoku liczbowe 4×4

sudoku liczbowe

Sudoku liczbowe 6×6

sudoku liczbowe 6x6