„Święty Mikołaj z Miry” – doskonała książka dla dzieci!

„Święty Mikołaj z Miry” – doskonała książka dla dzieci!

Jak w przystępny sposób zaprezentować dzieciom postać Św. Mikołaja z Miry? Doskonale do tego celu sprawdzą się ilustrowane książki dla najmłodszych. Jedną z nich jest „Święty Mikołaj z Miry” Elizy Piotrowskiej. Co to za pozycja i dlaczego warto podarować ją swojej pociesze?

„Święty Mikołaj z Miry” — co to za książka?

Czym wspomniana pozycja wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku książek o Świętym Mikołaju? Wchodzi ona w skład serii „Święci Uśmiechnięci”, w której to znaleźć można kilkanaście książek prezentujących najważniejsze fakty oraz anegdoty z życia poszczególnych świętych, trzymając się prawdy historycznej. Zaprezentowane tu postaci, w tym Święty Mikołaj Biskup Miry to normalni ludzie przeżywający codzienne wzloty i upadki. Jedni z nich pochodzili z ubogich rodzin, inni — z bogatych. Tym, co ich łączyło była miłość do Boga oraz ludzi. Książki z serii „Święci Uśmiechnięci” napisały zostane rymowanym, przystępnym, w pełni zrozumiałym dla małych czytelników językiem. Na uwagę zasługują tutaj również piękne ilustracje, sztywna okładka i poręczny format. Na końcu każdej książeczki znajduje się krzyżówka, która pozwala na sprawdzenie zdobytej wiedzy na temat danego świętego. Pozycje z serii przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Co warto wiedzieć na temat książki o Świętym Mikołaju autorstwa Elizy Piotrkowskiej? „Święty Mikołaj z Miry” opowiada historię Mikołaja od czasów jego dzieciństwa. Na tle swoich rówieśników wyróżniał się on życzliwością i otwartością, co sprawiało, że zawsze otaczała go grupa przyjaciół. Mikołajowi nigdy nie zależało na bogactwie. Wszystkie zarobione przez siebie pieniądze oddał ubogim i wyruszył w świat. Dzięki tej książce o Św. Mikołaju dzieci mogą zdać sobie sprawę z faktu, że niekoniecznie to posiadanie uszczęśliwia najbardziej — znacznie więcej radości sprawić może bowiem dzielenie się z innym tym, co mamy. W pozycję tę zaopatrzyć można się między innymi w księgarni internetowej Święty Wojciech.

Książki o Świętym Mikołaju

We wspomnianej księgarni dostępne są również inne książki dla dzieci o Św. Mikołaju. Przykładem może być „Książeczka do kolorowania Święty Mikołaj” z ilustracjami znanej polskiej plastyczki — Joanny Ordon. Znaleźć można tutaj nie tylko kolorowanki, lecz również najważniejsze fakty z życia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. W ofercie księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można również płytę DVD „Mikołaj — chłopiec, który został świętym.” Zawiera ona między innymi 27 — minutowy, dubbingowany film animowany opowiadający o życiu Świętego Mikołaja.