Tablice manipulacyjne dla dzieci – jakie dają korzyści?

Tablice manipulacyjne dla dzieci – jakie dają korzyści?

Tablice manipulacyjne jest to zabawka, która pozytywnie wpłynie na rozwój funkcji motorycznych oraz zmysłowych. Poza tym tego typu produkty to znakomite połączenie zabawy z nauką. Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo więcej na temat tej świetnej zabawki.

Czym są tablice manipulacyjne? 

Tablica manipulacyjna to świetna zabawka, która pozwala rozwijać funkcje motoryczne i zmysłowe dzieci. Można ją znaleźć w formie wiszącej na ścianie lub w formie stojaka. Jej kształt to zwykle prostokąt, a na tablicy znajdują się różne elementy, takie jak: klamki, suwaki, dzwonki, kółka, zwierzątka czy buciki ze sznurówkami. Te przymocowane do tablicy przedmioty wyzwalają u każdego dziecka ciekawość i chęć do majsterkowania. Taka tablica sprawia, że maluch rozwija się szybciej niż jego rówieśnicy. Ma ona też wpływ na szybszy proces nauki w kolejnych latach życia dziecka. Tablice manipulacyjne można znaleźć w różnych wersjach: https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/

Czym różni się tablica manipulacyjna dla chłopca od tablicy dla dziewczynki? 

Dzięki szerokiej ofercie tablic manipulacyjnych można dobrać produkt, który będzie idealny dla każdego dziecka. Tablice występują w różnych wariantach kolorystycznych, fakturach czy wzorach. Możliwe jest także dobranie produktu ze względu na płeć dziecka. 

W ofercie tablic manipulacyjnych znajduje się wiele modeli, które idealnie nadadzą się dla chłopców. Są one w kolorach błękitu czy szarości. Na tablicach umieszczone są takie produkty jak: klaksony, klocki, cyferki czy figury geometryczne. 

Natomiast drewniane tablice manipulacyjne dla dziewczynki są w odcieniach różu, fioletu czy naturalnego drewna. Przedmioty, które umieszczone są na tych tablicach to: literki, suwaki, buciki ze sznurówkami czy zwierzątka. 

Tablica manipulacyjna na ścianę

Tablice na ścianę są świetnym sposobem na bezpieczną oraz rozwijającą zabawę. Dzieci podczas zabawy przedmiotami, które trwale przymocowane są do ściany, mogą rozwijać motorykę, uczyć się zależności czy rozwiązywać łamigłówki. Tablica na ścianę to dobre rozwiązanie dla małych oraz starczych dzieci. Tego typu produkty znajdą Państwo na stronie  https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/na-sciane/

Tablice dwustronne dla dzieci 

Tablice dwustronne to rewelacyjny produkt, który pobudza prawie wszystkie zmysły. Dzięki zabawie dziecko poznaje świat w trochę inny sposób. Uczy się kreatywności, spostrzegawczości oraz logicznego myślenia. Tablice dwustronne będą wygodne w użyciu dla każdego dziecka. Można je zakupić na https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/dwustronne/.