Ubezpieczenie dla kampera – podstawowe informacje

Ubezpieczenie Campera Tegoroczny sezon na podróże kamperem dobiegł już końca, ale nic nie stoi na przeszkodzie by niedługo rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych wyjazdów całą rodziną. Dzieci uwielbiają podróżować kamperem, wiec dzisiaj o kamperach i bezpieczeństwie. Właściciele mobilnych domów wytyczając trasy i kompletując ekwipunek nie powinni zapomnieć o tym co najważniejsze, czyli o dobrej polisie.

Na kompleksowym ubezpieczeniu od nieprzewidzianych zdarzeń na drodze nie powinno się oszczędzać. Podróżujący kamperem wiedzą, że taka forma zwiedzania świata i tak nie należy do najtańszych. Koszty utrzymania, wydatki związane z naprawą, koszty zakupu benzyny – opłat jest tak dużo, że łatwo mogą nadszarpnąć budżet każdego miłośnika karawaningu. A do tego doliczyć trzeba jeszcze wysokość składki obowiązkowego OC i najlepiej innych polis, które zapewnią nam bezpieczeństwo w trasie i poza nią. Jeśli chodzi o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, wysokość opłat zależy od powierzchni pojazdu i pojemności silnika. W najlepszym wypadku przyjdzie nam zapłacić 500 złotych, a niekiedy koszty te mogą być dużo wyższe.

Specjalistyczna polisa

Najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli kamperów jest inwestycja w skrojone na miarę ubezpieczenie, które zadowoli zwolennika podróży domem na czterech kółkach pod każdym względem. Firmy specjalizujące się w ubezpieczaniu pojazdów nietypowych mają w swoich ofertach propozycje skierowane do taksówkarzy, kurierów, posiadaczy samochodów zabytkowych, czy właścicieli kamperów i przyczep kempingowych. Polisa dla tych ostatnich nosi nazwę Motorhome InsuranceJest ona zdecydowanie tańsza od typowego ubezpieczenia, a zakres ochrony jest bardzo duży. Każdy może go dobrać indywidualnie w taki sposób, żeby zyskać ochronę na każdej płaszczyźnie. Tego typu oferty cieszą się dużą popularnością na zachodzie Europy, np. w Wielkiej Brytanii, której mieszkańcy bardzo chętnie z niej korzystają. W Polsce ofert dla kamperowiczów jest jak na lekarstwo, dlatego trzeba się sporo natrudzić, żeby znaleźć propozycję godną rozważenia.

Dodatkowa ochrona

Oprócz obowiązkowego OC właściciel kampera powinien również rozważyć zakup pakietu Assistance, gwarantującego pomoc prawną i techniczną, która w niektórych sytuacjach może okazać się naprawdę cenna. Przyda się też AC, chroniące przed skutkami kolizji czy kradzieży oraz ubezpieczenie turystyczne na czas podróży, które zapewni bezpieczeństwo nie tylko kamperowi, ale też podróżującym.