Wózek idealny – jak go znaleźć?

Wózek idealny – jak go znaleźć?

Wózki dla dzieci to temat, który bardzo szybko pojawia się w świadomości przyszłych rodziców. Spacery z dzieckiem warto w końcu rozpocząć jak najwcześniej,  jest to wskazane zarówno dla zdrowia malucha, jak i mamy. Na co postawić, wybierając wózek idealny?

  1. Na chwilę czy na dłużej – wózki 3 w 1
  2. Ranking wózków – na co zwrócić uwagę?

Na chwilę czy na dłużej – wózki 3 w 1

Wózki gwiazd przyciągają wzrok pięknymi wykończeniami, idealnymi materiałami i ciekawym wzornictwem. Wszystkie te kryteria są oczywiście ważne, natomiast warto zastanowić się nad podstawową funkcjonalnością dziecka, a więc okresem życia malucha, kiedy jest on przydatny. Wózek gondola bardzo szybko bowiem traci rację bytu, ponieważ dziecko rośnie i chce obserwować świat. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem okazują się wózki 3 w 1, które wyróżniają się 3 różnymi pozycjami ustawienia siedziska. Okazuje się jednak, że można pójść jeszcze krok dalej. Wózek gondolę można zamienić w ten z tradycyjnym siedziskiem, nie wymieniając przy tym całego wózka. Umożliwia to system „wewnętrznej gondoli”, dzięki któremu odpinając zamek, siedzisko zamienić można w gondolę i odwrotnie. Przejście z gondoli w siedzisko wymaga dosłownie jedynie kilku ruchów. Takie rozwiązanie sprawia, że w jednym wózku można przewozić dziecko aż do osiągnięcia przez nie 16 kilogramów wagi. Taki zakup jest więc wyjątkowo opłacalny.

wózek dla dziecka

Ranking wózków – na co zwrócić uwagę?

Wózek wielofunkcyjny to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie, jednak przy okazji wyboru konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka innych kryteriów.Wózek niemowlęcy z pewnością powinien być wykonany z tkaniny, którą można łatwo i szybko wyczyścić. Siedzisko powinno być wyłożone miękką wkładką. Samo składanie i rozkładanie wózka powinno być nie tylko łatwe, lecz także nie powinno wymagać użycia siły. Dobrze, aby wózek miał możliwość zmiany ustawienia siedziska lub gondoli oraz regulowaną rączkę dla rodzica, która pozwala dopasować wózek do osoby go prowadzącej. Bezcenne wręcz są odporne, najlepiej demontowalne kółka, które poradzą sobie na zróżnicowanym terenie – nie tylko po tradycyjnych betonowych alejkach, ale także piaskowych, żwirkowych ścieżkach, parkowo-leśnych trasach z wystającymi korzeniami drzew. Naprawdę dobry wózek powinien zapewniać mamie komfort jazdy i bezpieczeństwo niezależnie od tego, po jakich ścieżkach się porusza. Nie bez znaczenia jest również estetyka wykonania, natomiast na pierwszym miejscu zawsze powinna stać funkcjonalność.