Wrocław atrakcje dla dzieci

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, odwiedzane rocznie przez kilka milionów turystów. Posiada wspaniałą starówkę i wiele wyjątkowych zabytków. Wrocław to również miasto, gdzie w pobliżu jest wiele atrakcji dla dzieci. W końcu to miasto znajduje się w czołówce najciekawszych miejsc w Polsce.

We Wrocławiu warto pokazać dzieciom wspaniałe zabytki na Starym Mieście. A także poszukać zabawnych krasnali oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących miejscach. Oraz odwiedzić jeden z największych i najciekawszych polskich ogrodów zoologicznych.

Jak zaplanować czas z dziećmi we Wrocławiu i co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Poniżej wymienię kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Wrocław dla dzieci

Jednak jeśli wybierasz się z rodziną do Wrocławia, musisz wiedzieć, że to prawdziwa skarbnica atrakcji dla dzieci. Wrocław jest miastem niezwykle przyjaznym dzieciom i ich rodzicom. Każdy maluch z całą pewnością znajdzie tutaj coś, co przyciągnie jego uwagę. Oraz pozwoli mu rozwijać wszystkie swoje talenty.

Świetnym pomysłem na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi jest poszukiwanie krasnali. W całym mieście jest ich niemal trzysta i są rozsiane po różnych zakamarkach i uliczkach. Wszystkie krasnale charakteryzują się niewielkim wzrostem. Oraz każdy ma nieco inny charakter i zainteresowania.

Ogród Zoologiczny Wrocław

We Wrocławiu warto wybrać się do Ogrodu Zoologicznego , którego największą atrakcją jest obecnie niedawno otwarte Afrykarium. W kilkunastu basenach możemy podziwiać zwierzęta, które na co dzień mieszkają w wodach. Wokół Afryki żyją takie zwierzęta jak: rekiny, płaszczki, hipopotamy, krokodyle czy pingwiny.

We Wrocławiu można również odwiedzić Interaktywny Plac Zabaw . Jest to wystawa multimedialna dla dzieci w Centrum Sztuki WRO. Na której można między innymi malować światłem. Warto również zajrzeć do kina dla dzieci. W którym można obejrzeć klasyczne polskie animacje z lat 60. i 70

Warto się również wybrać do Ogrodów Doświadczeń Humanitarium jest to miejsce, w którym maluchy mogą dowiedzieć się wszystkiego o człowieku. A pomogą im w tym doświadczenia, które będą mogły wykonać samodzielnie. Ten park naukowy ma powierzchnię 1000 m2. Zmieści się tu więc każdy, kto będzie miał ochotę zagrać w grę edukacyjną. Albo zobaczyć niesamowite złudzenia optyczne.

Ogród Japoński Wrocław

Ogród Japoński Wrocław

Można się również wybrać na spacer z dziećmi do jednego z parków we Wrocławiu.  W Ogrodzie Japońskim będziemy mieli możliwość poznać japońskie gatunki roślin. Dobrym miejscem na wypoczynek jest także Ogród Botaniczny.

Mali i duzi na pewno będą zachwyceni z wizyty w manufakturze Cukier Lukier . Gdzie odbywają się pokazy, podczas których możemy zobaczyć jak powstają cukierki i lizaki. Podczas takiego pokazu każde dziecko może wykonać własnego lizaka.

A gdy pada deszcze można się wybrać się z dzieckiem do Aquapark Wrocław . To idealne miejsce dla osób, które tęsknią za ciepłem i wodą. Rodzinny park wodny z basenami, sztucznymi falami, brodzikami i jacuzzi. To idealne miejsce na odpoczynek i zabawę zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Ciekawe miejsca dla dzieci

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu to nie tylko interesujące miejsca. Takie jak wioski indiańskie, parki linowe, parki rozrywki. A także wesołe miasteczka i inne lokacje, gdzie maluchy mogą przyjemnie spędzić czas oraz się wyszaleć. Należą do nich również zabytki historyczne.

Fontanna Multimedialna Wrocław

Fontanna Wrocław

Wrocław jest miastem wyjątkowo licznie odwiedzanym przez polskich i zagranicznych turystów. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasta jest między innymi Fontanna Multimedialna. To przede wszystkim zjawiskowa atrakcja Wrocławia, którą warto zobaczyć. Jest to również największa w Polsce i jedna z największych w Europie fontann multimedialnych. Obiekt został umieszczony w urokliwej okolicy Pergoli i ogrodów okalających Halę Stulecia.

Również ciekawym miejsce będzie Hydropolis, czyli multimedialne muzeum wody we Wrocławiu. Jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych podobnych projektów na całym świecie. Wystawy tego centrum wiedzy podzielone są na dziewięć tematycznych sektorów. Każdy z nich prezentuje nieco inną perspektywę naukową dotyczącą wody. Razem z całą rodziną możemy zwiedzić multimedialne sale, w których przy pomocy najróżniejszych technologii np.: ekrany dotykowe, interaktywne instalacje, repliki, modele. Zostały przedstawione niesamowite informacje o wodzie.

Warto również zapoznać się z historią Wrocławia. Warto podczas spaceru odwiedzić liczne zabytkowe budowle i cmentarze. Dzięki którym poznamy liczne mniej znane szczegóły z przeszłości miasta.