Wyjazd na narty z dziećmi, do Szwajcarii

Wyjazd na narty z dziećmi, do Szwajcarii

Kiedy mijają upalne dni, zaczynamy powoli myśleć o zimowym szaleństwie. Nie ma się czemu dziwić! Kto nie kocha zimowego szaleństwa na sankach, nartach czy na lodowisku. A może by tym razem odwiedzić ośrodek narciarki, który słynie z zimowych rozrywek?

Nendaz – wyjątkowe miejsce na wypoczynek

Nendaz to ośrodek narciarki znajdujący się 1400 m n.p.m. w największym kurorcie Alp Szwajcarskich. Co roku w sezonie feryjnym przyciąga rzesze spragnionych narciarskich wrażeń turystów. Nie ma się czemu dziwić – to ośrodek, który jest stworzony do aktywnego wypoczynku. Dodatkowo piękne widoki przykuwają uwagę i pomagają się zrelaksować. Nendaz chętnie odwiedzają całe rodziny. Ośrodek jest przystosowany do przyjmowania niepełnoletnich gości. W pobliżu ośrodka są dostępne liczne trasy i szlaki chętnie uczęszczane nawet przez najmłodszych. Istnieje możliwość nie tylko szusowania na nartach, ale także wytyczone są trasy do narciarstwa biegowego, freeride’u czy zjazdów na sankach lub po prostu spacerowania. Ponadto znajdują się tam lodowiska i chętnie odwiedzane przez dzieci snowparki. W sezonie otwarte są liczne restauracje, które zachwycają pysznymi potrawami i regionalnymi serami.

Zermatt – dzieci zasmakują zimowego szaleństwa

Zermatt – to wymarzone miejsce na zimowe szaleństwa! To teren narciarski w Szwajcarii, który działa cały rok! Największą atrakcją alpejskiego kurortu jest lodowiec o wysokości prawie 4 tysięcy metrów! I niemalże na tej samej wysokości znajdują się narciarze, którzy decydują się wjechać wyciągiem „Klein Matterhorn”. Widok na samej górze jest niepowtarzalny!

Zermatt w Szwajcarii posiada aż 200 kilometrów tras! Na jego terenie znajdują się 32 wyciągi. Jednak to nie wszystko! Warto podkreślić, że w Zermatt znajduje się najwyżej położona kolejka 3-S na świecie, a najdłuższa trasa narciarska ma 25 kilometrów! W dodatku osoby w różnym wieku i o innych poziomach zaawansowania jazdy znajdą odpowiednia trasę dla siebie.

Zermatt w Szwajcarii to nie tylko trasy narciarskie, ale także muzyczne imprezy „bez zdejmowania nart”, wspinaczka górska, jazda na łyżwach i frajda dla najmłodszych: snowpark z 12 skoczniami i 12 boxami oraz parkur z przeszkodami z 3 rails ze skoczniami, jak również rail garden dla osób zaawansowanych!

Szwajcaria dla całej rodziny

Narty w Szwajcarii – Andermatt

Wyjątkowe miejsce na mapie narciarskiej świata, a to za sprawą szeregu tras: od łagodnych, które chętnie wybierane są przez rodziny z dziećmi, po ekstremalnie zjazdy.

Dostępnych jest prawie 165 kilometrów tras zjazdowych, 33 wyciągi i 16,5 km tras dla freeriderów. To idealne miejsce na narty w Szwajcarii i to nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. Poza łagodnymi trasami zjazdowymi, są przygotowane miejsca na spacery na rakietach śnieżnych, miejsca na zjazdy saneczkowe, place zabaw oraz restauracje z posiłkami dedykowanymi najmłodszym.

Laax – narty, snowboard, atrakcje dla najmłodszych

Laax to kurort narciarski położony we wschodniej części Szwajcarii. Znajduje się w nim szereg tras, o łącznej długości 224 kilometrów i z 28 wyciągami. Ponadto 62 kilometry zajmują trasy biegowe, 100 kilometrów szlaki dla pieszych. Na terenie ośrodka są 4 snowparki.

To miejsce przyjazne dla dzieci i młodzieży, w którym odbywają się szkolenia narciarskie dla rodzin, a także indywidualne dla najmłodszych.

Szkolenie skierowane jest dla grupy wiekowej od 3 do 5 lat oraz początkujących, instruktorzy kładą w nich nacisk nie tylko na naukę, ale i zabawę. W godzinach popołudniowych dla najmłodszych odbywają się specjalne animacje.

W Laax znajdują się aż 4 parki rozrywki.