Wyjazd nad morze z dzieckiem – co zwiedzić, by najmłodsi nie nudzili?

Wyjazd nad morze z dzieckiem – co zwiedzić, by najmłodsi nie nudzili?

Jeśli szykujecie się na wyjazd nad morze z dzieckiem i nie możecie zdecydować się pomiędzy większym, gwarnym i nowoczesnym miastem, a małą nadbrzeżną wioską, polecamy wybrać opcję pomiędzy, czyli malowniczą Ustkę! To właśnie tutaj znajdziecie sielski spokój mniejszych miejscowości i szereg atrakcji, równych tym oferowanym przez najpopularniejsze kurorty.

Poza oczywiście pięknymi plażami Ustka, na których najmłodsi będą mogli oddać się słodkiemu szaleństwu w piasku i w wodzie — miejscowość oferuje szereg rozrywek dla dzieci w każdym wieku. 

Spacerując spokojnie wzdłuż zachwycającej promenady z pewnością skorzystacie z ofert straganów i karuzel ustawionych po niemal całej jej długości. Co więcej, jako że Ustka jest miastem portowym, z pewnością zainteresuje Was wizyta w tutejszym porcie i latarni morskiej. Nie zapomnijcie też rzucić okiem na ustecką Syrenkę! Uwadze nie umknie również jedyna w Europie obrotowa kładka. W okolicach portu znajduje się też słynne niedokończone molo, które zostało zbudowane przez niemieckich żołnierzy przed drugą wojną światową. 

Najmłodsi z pewnością ucieszą się na wieść o rejsie pirackim statkiem, podczas którego animatorzy zadbają o ich niezapomniane przeżycia. Wspaniałą niespodzianką będzie też wizyta w Parku Linowym na Wydmie, Parku Rozrywki Megalandia czy w zlokalizowanej niedaleko Dolinie Charlotty, gdzie na dużych i małych czeka Zoo i Wodne Zoo Safari. 

A co, jeżeli po przyjeździe pogoda spłata figla i spuści na rozgrzane ulice strugi deszczu? Spokojnie, nie będziecie musieli siedzieć w wynajętym pokoju i oglądać telewizji. Wówczas rozwiązaniem okazać się może wizyta w Muzeum Figur Woskowych, Motylarnii, Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej  czy Muzeum Minerałów. 

Gdzie nocować z dzieckiem?

Jeżeli zapewnicie już najmłodszym wystarczająco dużo atrakcji, pora wybrać miejsce, które pozwoli całej rodzinie odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Aby nie walczyć o miejsce na plaży, nie prosić o ściszenie głośnej muzyki i uniknąć stania w długich kolejkach do bufetu warto wziąć pod uwagę miejscowości oddalone od większych miast. 

Obrzeża centrów wielokrotnie nie cieszą się popularnością, a jednak to one zapewniają możliwość zrelaksowania się na własnych zasadach. To właśnie tam znajdziemy upragniony spokój i ciszę, a gdy tylko zapragniemy skorzystać z uroków gwarnych miast — bez problemu do nich dojedziemy. Kiedy zaś zgiełk da nam się we znaki, wracamy do naszej cichej ostoi. 

Właśnie dlatego przeludnione hotele w centrum warto zamienić na urokliwe apartamenty nad morzem. Jeżeli nie wiecie, gdzie szukać, podpowiadamy! W niewielkiej, zlokalizowanej niedaleko Ustki Dębinie znajdują się luksusowe, zapewniające pełne wyposażenie i — co najważniejsze — spokój, Apartamenty Dębina. To tu odpoczniecie bez obaw o zgiełk czy gwar.

Do fotelika polecamy dokupić solidny i trwały podnóżek do fotelika samochodowego. To nowoczesne rozwiązanie poprawia komfort dziecka podczas podróży. Nóżki malucha nie zwisają podczas jazdy autem i dzięki temu nie meczą się. Nie dochodzi też do niepotrzebnego nacisku, który może powodować zmęczenie nóżek.