Wyprawka dla noworodka do szpitala – o czym warto pamiętać?

Wyprawka dla noworodka do szpitala – o czym warto pamiętać?

Każda przyszła mama powinna odpowiednio przygotować się do porodu – nie tylko mentalnie, ale także pamiętając o skompletowaniu wyprawki – dla siebie i noworodka. Co ważne, nie chodzi o to, aby mieć jak najwięcej rzeczy w razie nagłych sytuacji, ale tylko te najpotrzebniejsze. Ułatwimy Ci to zadanie, ponieważ przygotowaliśmy kilka wskazówek. 

Kiedy spakować wyprawkę dla noworodka?

Zawsze lepiej dmuchać na zimne, bo kto wie, czy maluch nie będzie chciał szybciej przyjść na świat. Zaleca się, aby wyprawka do szpitala była przygotowana przynajmniej 4 tygodnie przed planowaną datą porodu. Jednak z doświadczenia wiele mam, powie, że warto zrobić to znacznie wcześniej, aby mieć spokojną głowę. Dzięki temu zdążysz również przygotować dodatkowe rzeczy, które w razie potrzeby mógłby dowieźć Ci ktoś z bliskich.

Rzeczy dla przyszłej mamy – nie wolno o nich zapominać

Jedno to spakowanie rzeczy dla dziecka, a drugie to dla samej siebie. To niesamowity czas, ale aby wszystko przebiegało w komfortowych dla Ciebie warunkach, musisz zorganizować też własną wyprawkę. Najlepiej, by nie była ona w tej samej torbie, co wyprawka dla noworodka, dzięki temu znacznie łatwiej Ci będzie szukać i zadbać o porządek. Dla siebie powinnaś spakować m.in.:

  • wygodne ubrania,
  • kosmetyki do kąpieli,
  • wkładki laktacyjne,
  • biustonosze do karmienia piersią,
  • płyn do higieny intymnej,
  • majtki siateczkowe,
  • podkłady poporodowe.

Bez względu na to czy będzie to poród naturalny, czy cesarskie cięcie – są to niezbędniki w obu przypadkach. 

Co jeszcze musi się znaleźć w wyprawce do szpitala?

Jest to pytanie, które z pewnością zadaje sobie każda kobieta spodziewająca się dziecka. W związku ze stresem można o wielu rzeczach zapomnieć, dlatego warto zaznajomić się z poniższą listą, aby móc z czystym sumieniem oczekiwać tego wyjątkowego dnia.

  1. Dokumenty i wyniki badań

Jest to chyba najważniejszy punkt wyprawki, dlatego także pierwszy. Zbierz wszystkie dokumenty do jednej teczki i włóż ją do łatwo dostępnego miejsca w torbie. Będziesz musiała je pokazać zaraz po przybyciu do szpitala. Spakuj przede wszystkim: dowód osobisty, kartę przebiegu ciąży, plan porodu i wyniki wszystkich badań, bez względu czy były one wymagane, czy zrobiłaś je dodatkowo.

  1. Rzeczy dla dziecka

Dla noworodka powinnaś przygotować m.in.: miękki kocyk lub rożek, ubranka (body, skarpetki, czapeczki etc.), delikatne kosmetyki dedykowane maluchom (chusteczki nawilżane, pieluszki), maść na odparzenia.

Teraz już wiesz, że na ostatnią chwilę ciężko byłoby to wszystko zorganizować, a może nawet nie byłoby to możliwe ze względu na brak siły i stan zdrowia. Jeżeli wszystko już masz i poszukujesz już tylko prezentu dla nowego członka rodziny wybierz zabawki Maileg, które z pewnością sprawią mu mnóstwo radości.