Zabawa w dom? Jak najbardziej!

Odgrywanie scenek z codziennego życia i tworzenie własnych przestrzeni to jedna z najciekawszych form wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Dają one nie tylko nieograniczoną ilość możliwości i różnych zabaw, ale też rozwijają prawidłowe zachowania u najmłodszych.

Oto kilka propozycji, jak stworzyć z dzieckiem swój własny mikro-świat!

Zabawki Playmobil

Produkowane od 1974 roku, stworzone przez Hansa Becka zabawki Playmobil stały się klasykiem zabawek w niemal wszystkich pokojach dziecięcych na całym świecie. Marka produkująca mini-figurki ludzi, zwierząt i przedmiotów oferuje ogromną ilość różnorodnych motywów, począwszy od pirackiego statku, przez psi salon fryzjerski aż po świat wodnych syren czy szpital.

Od początku swego istnienia marka Playmobil wyprodukowała już około 3 miliardów postaci z kultowym już, szerokim uśmiechem, który poprawia nastrój i pobudza wyobraźnię dzieci. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele uważają wielokrotnie nagradzane zabawki Playmobil jako idealny przykład zabawek nie tylko o wysokiej jakości, ale także o ogromnej wartości dodanej, wręcz terapeutycznej.

Zabawki Playmobil pozwalają dziecku na kreatywne odgrywanie ról w jednoczesnym zachowaniu poczucia bezpieczeństwa. W końcu maluch przez cały czas znajduje się we własnym pokoiku, będąc jednocześnie strażakiem, tajnym agentem w futurystycznej krainie czy wykładającym na zajęciach profesorem! Dzięki temu Playmobil pozwala wyobraźni i kreatywności rosnąć w naturalny sposób i tym samym wspiera rozwój dziecka. Dzięki zestawom Playmobil dzieci mogą nie tylko wcielać się w wiele różnych ról, ale także odtwarzać i doświadczać świata w miniaturze.

Odgrywanie ról

Przygotowanie we własnym domu swojego mini-sklepiku, przychodni lekarskiej czy kawiarenki to również świetne propozycje na zabawę dla całej rodziny, zwłaszcza w przypadku nieco starszych dzieci. Rozdzielenie pomiędzy siebie konkretnych ról, przygotowanie przedmiotów i asortymentu i podział obowiązków uczą dzieci odpowiedzialności, koncentracji na zadaniu oraz tego, że na swój sukces należy zapracować! Produktami we własnym sklepie mogą być stojące w łazience kosmetyki, książki lub zebrane w ogródku owoce, zaś brat lub mama mogą udawać czekających na zbadanie pacjentów. Odkrywanie ról uczy dziecko odpowiedniego zachowania w życiowych sytuacjach i buduje jego pewność siebie, a przy okazji daje wiele okazji do żartów i szczerego śmiechu!