Zabawki do kąpieli

Niektóre maluchy uwielbiają się kąpać, inne do wanny trzeba zaciągać siłą. Jednym i drugim z pewnością spodobają się zabawki do kąpieli. Dzięki którym pluskanie się w wannie będzie kolorowe, pełne atrakcji i pozbawione nudy.

Kąpiel daje z reguły mnóstwo radości. Maluchy uwielbiają przelewać wodę z kubeczka do kubeczka. A także sprawdzać, czy zabawki toną lub utrzymują się na wodzie. A także uwielbiają przelewanie, polewanie i nalewanie. W tych wodnych eksperymentach na pewno sprawdzą się różne kolorowe zabawki do kąpieli.

Pamiętajmy  też, że taka kąpiel to dla dzieci przede wszystkim codzienna dawka zabawy, relaksu. A także wyciszenia przed snem.

Zabawki do kąpieli dla dzieci

Kąpiel bywa dla dziecka czasami stresująca, zwłaszcza pierwsze ablucje. Mycie może być dla niego nieprzyjemne, czasem woda dostanie się do noska lub oczu. Jednak z każdą kolejną kąpielą maluch zacznie czerpać z niej przyjemność. Wraz z wiekiem będzie chciał siedzieć w wannie i bawić się o wiele dłużej niż wymaga tego samo mycie.

Kiedy maluch jest na tyle duży, że sam siedzi w wanience i kontaktuje się z otoczeniem. Za pomocą rąk, można mu pokazać liczne zabawki kąpielowe, które umila mu czas spędzony w wodzie.

Gumowe kaczuszki, statki, zwierzątka i miękkie gumowe gryzaki zajmą jego uwagę, gdy rodzic umyje mu włoski i resztę ciała. Dzięki zabawkom dziecko uzna, że kąpiel nie jest niczym strasznym. A obecność jego towarzyszy zabaw w trakcie pluskania się w wannie, uspokoi go dodatkowo, kiedy będzie marudny. Zabawki do kąpieli dla dzieci uprzyjemnią każdemu maluszkowi często nielubiane kąpiele.

Zabawki do kąpieli są kolorowe, mają fantazyjne kształty i formy. Wykonane są z tworzyw odpornych na wodę i wilgoć. Dzięki czemu dzielnie znoszą podtapianie i długą kąpiel. Można je szybko wysuszyć i są łatwe do utrzymania w czystości. Żelowe galaretki, świecące rybki, wesołe żabki. Oraz  inne wodne stworzonka w zabawkowych odsłonach na pewno będą świetnym uzupełnieniem wieczornej kąpieli. W ich towarzystwie nawet maluchy, które wody się boją, spędzą kąpiel na wesołej zabawie. A nawet może się okazać, że wcale nie będą chciały wyjść z wanny.

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych zabawek do kąpieli:

  • Mata antypoślizgowa

Nim zaczniemy z dzieckiem kąpiel w wannie lub w brodziku warto zakupić matę antypoślizgową. Z ciekawym wzorkiem.

  • Żabki, kaczuszki i żółwiki przyssawki

Przyssawki w kształcie kaczek, żabek czy żółwi to super zabawki, które świetnie przysysają się do wanny czy brodzika. Dzieci przy tym troszkę muszą poćwiczyć, by je oderwać.

  • Gumowe kaczuszki

Takie gumowe zwierzątka można rzucać, zatapiać.

  • Piana i mydło

Dużo piany i kolorowo, to dwie rzeczy, które uwielbiają dzieci. Można kupić kulki kąpielowe lub robimy domowe musujące kule. W sklepie również dostępne są mydełka barwione.

  • Garnki, łyżki, buteleczki

Zabawa w wannie

Po całym dniu harców przychodzi wieczór, a wraz z nim czas na kąpiel. Niestety nie wszystkie dzieci lubią pluskać się w wodzie. Jednym i drugim warto zaproponować zabawy umilające ten czas. Ponieważ dostarczające nowych bodźców.

Zabawy w wannie to wielka frajda dla każdego dziecka.

Woda doskonale umożliwia ćwiczenie transferowania (przenoszenia, przesypywania, przelewania etc.). Maluch trenuje w ten sposób ręce i doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

Gotowanie zupy

Przyda się głęboka chochla i garnek. Maluch może doprawiać zupę do smaku mydłem i szamponem, a potem polewać nią brzuch albo głowę. Nawet nie zauważy, że przy okazji się umył.

Ogródek

Plastikowa konewka nie tylko podleje niewidzialne wodne kwiaty. A także dodatkowo przyda się podczas spłukiwania piany z włosów.

Kąpiel w tęczowej wodzie

Wystarczy wrzucić do wanny trochę farbki spożywczej albo specjalną koloryzującą kulkę kąpielową. A już po kilku sekundach odbędą się prawdziwe czary. Przedszkolak zaniemówi z zachwytu i pewnie długo nie da się wyciągnąć z wanny. Dbaj, tylko by woda była ciepła.