Zabawki na dzień dziecka – 5 super pomysłów na prezent

Połowa maja za pasem to już czas by pomyśleć o prezencie na dzień dziecka. Dzień Dziecka. To również najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha.

Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa — mają uczyć i bawić. Wielu dorosłych wybierając odpowiedni prezent sugeruje się walorami edukacyjnymi. Lub modą, a także upodobaniami dziecka.

Zabawki na dzień dziecka

Wielkimi krokami zbliża się święto, na które z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. Warto również postarać się o prezent dla dziecka. Można wcześnie pomyśleć, co tak naprawdę dziecko lubi, czym się interesuje i co sprawi mu największą przyjemność. Prezent dla dziecka nie musi być drogi. Dzieci mają tę niezwykłą cechę, że potrafią się cieszyć nawet z drobiazgów, pod warunkiem, że są trafione.

Poniżej przedstawiam kilka trafionych prezentów dla dzieci.

Gry planszowe i edukacyjne gry edukacyjne

Wiele dzieci uwielbia wolny czas spędzać wspólnie z rodziną. Najlepszym prezentem dla takiego dziecka będą gry planszowe rodzinne. Gry planszowe są dostępne dla dziecka w każdym wieku od 3+. Takie jak chińczyk, eurobiznes, kim jestem, Przebiegłe wielbłądy, gorący ziemniak i inne. Wybór gier jest ogromny, dla dzieci w każdym wieku.

Zabawki dla najmłodszych 6m – 36 miesięcy

zabawki dla najmłodszych
Niemal każdy rodzic marzy, by wreszcie kupić maluchowi pierwszą zabawkę. Dla dziecka przez pierwsze trzy miesiące życia prawdziwie fascynujący jest już sam otaczający go świat. Dla takich maluchów fajnym prezentem będzie mata edukacyjna, książeczka interaktywna, grzechotki, zabawki do kąpieli. A także Szczeniaczek Uczniaczek, Garnuszek na klocuszek, Karuzela z Misiami i inne.

Zabawki dla chłopca

zabawki dla chłopca
Zabawki dla chłopców uczą koncentracji, logicznego myślenia, koordynacji, wiedzy o świecie rozwijają umiejętności manualne. Zabawki dla chłopców to przede wszystkie samochody, klocki, wielopoziomowe garaże, tory wyścigowe, wozy strażackie. A także zestawy małych majsterkowiczów, zabawki kreatywne typu: zbuduj własny wulkan, baterię słoneczną, wyhoduj minerały.

Zabawki dla dziewczynek

zabawki dla dziewczynek
Zabawki dla dziewczynek są inne niż te, o których marzą chłopacy. Zabawki dla dziewczynek to najczęściej lalki, misie, wózki dla lalek, domki dla lalek. I wszelkiego rodzaju akcesoria do zabawy w dom (zabawkowe kuchnie, filiżanki, odkurzacze itp.).

Zabawki dla dzieci do ogrodu

zabawki do ogrodu
Osoby posiadające ogród z pewnością mogą czuć się szczęściarzami. Ogród bowiem daje wiele możliwości do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu. Można w nim odpoczywać, spotykać się z rodziną, a przede wszystkim dobrze się bawić. Ogród pozwala na zabawy z rówieśnikami.
Fajnym prezentem dla małych dzieci, jak i trochę starszych są zabawki do ogrodu. Najczęściej kupowane zabawki to zjeżdżalnia, piaskownica, huśtawka, trampolina. A także domek, basen ogrodowy, jak i również zestaw do piaskownicy.