Zabawki kreatywne i plastyczne

kreatywne zabawki

Bez względu na wiek każdy z nas uwielbia dostawać prezenty. Jednak z prezentów małych czy dużych najbardziej cieszą się dzieci. Okazji, by podarować dziecku prezent jest bardzo dużo. Wśród okazji warto wymienić przede wszystkim: urodziny, Boże Narodzenie, zajączek, imieniny. Prezent również kupujemy na Mikołajki i Dzień Dziecka.

Niestety wybór prezentu dla dziecka jest bardzo trudny zwłaszcza wtedy, gdy dotyczy własnego dziecka czy też bliskiej rodziny lub naszych przyjaciół. Osoby, które nie posiadają dzieci mają utrudnione zadanie. Jednak, co roku w wyborze odpowiedniego prezentu pomagają nam rankingi najlepszych zabawek. Promocje w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych oraz recenzje na YouTube.

Dobrze dobrane zabawki dla dzieci to nie tylko miło spędzony czas, ale i również główny punkt rozwoju. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się zabawki kreatywne, jak i plastyczne. Pobudzają one wyobraźnię, motywują do twórczej zabawy.

Zabawki kreatywne dla dzieci

W pierwszych latach życia, maluchy niezwykle szybko przyswajają wiedzę i oczekują interesujących zajęć. Nauka kreatywności uczy je otwartości, przez co dzieci lepiej komunikują się i mają większą pewność siebie. Kreatywne zabawki powinny również zachęcać do podejmowania nowych wyzwań, stwarzać wiele możliwości zabawy, pobudzać do myślenia. Dzięki zabawkom kreatywnym rozwijają się zmysły oraz cechy motoryczne.

Zabawki kreatywne dają dużo radości i satysfakcji oraz przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka, o ile są dopasowane do jego wieku. Zwykle zabawki tego typu kojarzą nam się z robótkami dla najmłodszych. Może to być nawlekanie koralików, malowanie, lepienie z plasteliny. Jak i również budowanie z klocków i zabawa w teatrzyk kukiełkowy.

  • Klocki waflowe konstrukcyjne 100 el jeździ autko;
  • Zestaw do tworzenia origami- zwierzęta, dinozaury, pudełeczka;
  • Warsztat dla dzieci w walizce;
  • Stempelki drewniane;
  • Magiczne mozaiki.

W wielu sklepach znajdziemy zabawki manualne dla dzieci w różnym wieku. Zabawki te pobudzają przede wszystkim kreatywność i wyobraźnie oraz rozwijają manualne zdolności dzieci. Zabawki artystyczne dla dzieci nie przynoszą gotowych rozwiązań, wymagają pomysłowości, inwencji twórczej i wyobraźni. Dzięki nim Twój maluch może zostać, kim chce: artystą, lekarzem, konstruktorem. Zabawki te sprawiają dzieciom wiele radości i wspaniałej zabawy.

Zabawki plastyczne uwielbia każde dziecko

Większość zabawek plastycznych to nic innego jak zabawy kreatywne. Wiele dzieci uwielbia zabawki plastyczne. Dzięki tego typu zabawkom dzieci rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą rączki. Dzieci również często podczas zabawy wyrażać swoje emocje.

Zabawki plastyczne to przedmioty rozwijające zdolności manualne i pobudzające wyobraźnie dziecka. Zabawki plastyczne to nic innego jak tablica do malowania, farby, kredki. Znikopis, naklejki, zestaw mandala i wiele innych. Jednak najpopularniejsze zabawki plastyczne to nic innego jak ciastolina lub piasek kinetyczny.

  • Play-Doh, Zakręcona lodziarnia, zestaw kreatywny

Na początku warto zacząć od tego, co to jest ta ciastolina. Ciastolina to masa dość podobna do plasteliny. Najczęściej kupić ją możemy w zapakowanych tubach z kolorową masą plastyczną. Produkt ten przede wszystkim nie brudzi rączek, ma ładny zapach. W środku możemy również znaleźć wiele dodatkowych rzeczy, które uczą dzieci. Masa plastyczna to idealny prezent dla każdego dziecka, które dopiero zaczyna bawić się samodzielnie. Dzieci z tej masy mogą tworzyć ulubione postacie z bajek. Mogą również lepić ciasteczka  oraz przygotowywać posiłek dla lalki. Warto również wiedzieć, że zabawa ciastoliną pozwala ćwiczyć dłonie i paluszki. Tego typu zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i uczy koncentracji.

  • Dromader, Piasek kinetyczny, zestaw

Inną dość popularną zabawką kupowaną często dla dzieci jest piasek kinetyczny. Dzieci w okresie letnim bardzo lubią bawić się na podwórku. Najczęściej w piaskownicy lepiąc babki, zamki, czy też odciskać piasek w foremce. Mogłoby się wydawać, że zimą ta zabawa będzie nierealna. Jednak producenci wymyślili idealny zamiennik sypkiego piasku. Jest to niezwykła substancja, składająca się głównie z czystego piasku, który łączy się ze sobą. Piasek ten jest hipoalergiczny i niebrudzący, więc się idealnie nadaje do zabawy w domu. Do tego jest miły w dotyku

Piasek można zlepiać w dłoniach, formować, budować zamki oraz stawiać babki. Ugniatanie go świetnie rozwija u dzieci małą motorykę, czyli umiejętności lepienia, zgniatania, rolowania. Zabawka ta dostępna jest w najróżniejszych kolorach.

  • Bąbolina masa ugniatania slime

Praktycznie każda dziewczynka marzy o wyrabianiu swojej własnej biżuterii. Dziś jest to możliwe dzięki masie samoutwardzalnej. Jest to w ostatnim czasie najpopularniejsza masa plastyczna na rynku. Bąbolina składa się z małych bąbelków, wyglądających jak kolorowe kryształki, które pstrykają podczas ugniatania. Masa nie klei się i nie przyczepia do dłoni. Można uformować z niej breloczki, witraże, koraliki, bransoletki. Zabawka ta pobudzi u dziecka wyobraźnię oraz chęć tworzenia czegoś nowego.