Zabawy dla dzieci na urodziny

Wyprawienie urodzin własnego dziecka nie jest już takie proste. Z roku na rok zmieniają się realia co to organizacji tego wspaniałego przyjęcia. Większość rodziców idzie na łatwiznę i organizuje kinderbal w Figlolang. Lub wynajmują sale zabaw, gdzie wszystko jest zorganizowane przez profesjonalistów.

Od jakiegoś czasu wraca trend na urządzanie przyjęć urodzinowych w domu. Co prawda wymagają one od rodziców więcej pracy, ale dziecko z pewnością zapamięta takie urodziny.

Urodziny dziecka

Urodziny dla dziecka to jeden z najważniejszych dni w roku. Warto na ten dzień zaplanować przyjęcie urodzinowe. Wcześniej należy ustalić, kogo się zaprosi, wysłać zaproszenia. A także zastanowić się, czy dorośli również będą aktywnymi uczestnikami zabaw urodzinowych. Ważne jest również przygotowanie tortu ze świeczkami dla małego solenizanta. Jak i również mały poczęstunek dla dzieci: kolorowe kanapki, ciasta, słodycze i soki oraz woda. Oraz należy zadbać o wystrój pokoju. Hitem są przyjęcia tematyczne. Gdzie głównym motywem może być, postać z bajki, ulubiony super bohater, zwierzę czy zabawka. Najprostszą dekoracją urodzinową są oczywiście balony, które uwielbiają wszystkie dzieci.

Istotnym aspektem organizacji imprezy urodzinowej jest wymyślenie ciekawych zabaw. Na przyjęciu urodzinowym powinny pojawić się również konkursy i zabawy urodzinowe. Trzeba pamiętać, by gry były dostosowane do wieku dzieci. Warto pomyśleć o zadaniach grupowych. Wówczas zabawie towarzyszy zacięta rywalizacja i emocje. Takie zabawy są największą atrakcją, dlatego warto je wcześniej dokładnie wybrać i zaplanować. Warto też nie zapomnieć o przygotowaniu małych upominków dla zwycięzców poszczególnych zabaw. Mogą to być proste upominki w formie maskotki, samochodu, kolorowanki czy książeczki.

Pomysły na zabawy w urodziny

Zabawy i konkursy urodzinowe dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów na przyjęciu urodzinowym. Dzięki nim maluchy świetnie się bawią i nie nudzą się. Warto wcześniej je przygotować, możemy je skonsultować z dzieckiem lub zaplanować w formie niespodzianki.

Poniżej przedstawiam fajne pomysły na zorganizowanie urodziny dla dziecka:

  • Farby do malowania twarzy

Farby do malowania twarzy są dla dzieci prawdziwym hitem. Największa zabawa jest w większym gronie, gdzie każdy ma na swojej buzi rysunek. Dziewczynki mogą zdecydować się na serduszko lub kwiatek na policzku. A chłopcy chętnie odnajdą się w roli pirata, Batmana czy tygrysa.

  • Kalambury, zagadki dla dzieci

Dzieci uwielbiają zagadki, szczególnie jeśli zabawa odbywa się w większym gronie i zapewnia mnóstwo śmiechu. Możemy wcześniej przygotować zagadki. Największą frajdę sprawia dzieciom odgadywanie śmiesznych, zwierzęcych i baśniowych zagadek.

Kolejną zabawą urodzinową są kalambury. Polega ona na pokazywaniu za pomocą gestów haseł do odgadnięcia. Hasłami mogą być np. tytuły bajek i filmów animowanych dla dzieci.

  • Zgadnij – co to jest?

Zabawa w odgadywanie smaków może być ciekawą propozycją konkursu. Dziecko, które odgadnie jak najwięcej smaków – czeka nagroda.

  • Muzyka Stop

Prostą zabawą urodzinową jest  „Muzyka stop”. Dzieci tańczą w rytm znanej im piosenki, a na hasło  „muzyka stop” wszyscy się zatrzymują. Kto pierwszy się poruszy odpada z gry.

  • Autoportrety

Przygotuj duże arkusze szarego papieru dla każdego uczestnika zabawy urodzinowej. Każde dziecko układa się na swoim arkuszu, a inne maluchy mają za zadanie go obrysować kredkami. Następnie odrysowane dzieci kończą swoje autoportrety poprzez domalowanie szczegółów.

  • Bańki mydlane

Dzieci uwielbiają bańki mydlane. Niech na zmianę dmuchają bańki, a inne dzieci łapią je. Świetna zabawa przy rozbijaniu pęcherzyków jest gwarantowana.