Zabezpieczenia do szafek i inne gadżety, które chronią Twoje dziecko

Zabezpieczenia do szafek i inne gadżety, które chronią Twoje dziecko

Dom, w który pojawia się dziecko, powinien być dla niego oazą, bezpiecznym schronieniem. Niestety, jak twierdzą statystyki, dzieci bardzo często ulegają wypadkom we własnych czterech ścianach – i dlatego warto zrobić wszystko, co możliwe, żeby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom. Choć pierwsze zagrożenia zazwyczaj dotyczą dzieci, które zaczynają się już samodzielnie poruszać, dobrze zabezpieczyć mieszkanie lub dom jeszcze w ciąży – później będzie na to znacznie mniej czasu 😉

Zabezpieczenia do szafek i szuflad

Maluch, ciągnąc za uchwyt szafki, może nie tylko się uderzyć lub przytrzasnąć sobie palce, ale i wyciągnąć z szafki wiele rzeczy, które nie są przeznaczone dla jego małych rączek –  i w ten sposób zrobić sobie krzywdę lub po prostu je zniszczyć. Zabezpieczenia do szafek i szuflad to więc podstawa w każdym domu, w którym porusza się mały człowiek.

Zabezpieczenia na schody

Schody są poważnym zagrożeniem dla dzieci, a upadek z nich może mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć je specjalną barierką, która uniemożliwia samodzielne wejście i zejście z nich. W późniejszym czasie, gdy dziecko będzie już starsze, dobrze upewnić się, czy schody mają stabilne poręcze oraz czy stopnie nie są śliskie.

Zabezpieczenia gniazd elektrycznych

Porażenie prądem to chyba jeden z najczarniejszych scenariuszy w głowie każdego rodzica. Już roczniak może, manipulując jakimś drucikiem czy patyczkiem, włożyć go do kontaktu i ulec wypadkowi. Zabezpieczenia wszystkich dostępnych dla dziecka gniazd elektrycznych to więc jedno z pierwszych zabezpieczeń, od których warto zacząć.

Zabezpieczenia balkonów i okien

Warto przemyśleć dodatkowe zabezpieczenie do balkonów i okien, szczególnie na piętrach i szczególnie w przypadku starszych dzieci, które np. z łatwością mogą wejść na parapet i próbować samodzielnie je otworzyć.

Zabezpieczenia ostrych kantów 

Upadki to naturalny etap nauki chodzenia. Jednak ostry kant stołu czy szafki może sprawić, że taki upadek będzie z pewnością bolesny. Właśnie dlatego warto kupić specjalne silikonowe nakładki, które sprawiają, że ewentualne uderzenie będzie mniej odczuwalne w skutkach.Zabezpieczenia drzwi

Do kupienia w wielu sklepach internetowych, obok popularnego zabezpieczenia do szafek czy okien, możemy znaleźć również zabezpieczenia do drzwi. Dzięki nim unikamy sytuacji, w której palce malucha ulegają przytrzaśnięciu drzwiami.

Zabezpieczenia do kuchni

Kuchnia to jeden z potencjalnie najbardziej niebezpiecznych dla dziecka pomieszczeń w domu. Garnki na gazie, wrzące kubki z napojem, szkło, ciężkie przedmioty – tutaj zdarzyć może się wiele. Warto przemyśleć nie tylko zabezpieczenia do szafek i szuflad, ale i np. barierkę w kuchni, aby mieć pewność, że dziecko nie korzysta z tego pomieszczenia bez naszego nadzoru.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Zabezpieczenia do domu znajdziesz na https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Akcesoria_Zabezpieczenia-1363.html.