Zdrowy posiłek dla dzieci w trakcie rozszerzania diety

Zdrowy posiłek dla dzieci w trakcie rozszerzania diety

Zdrowy posiłek dla dzieci w trakcie rozszerzania diety

Rozszerzanie diety niemowląt to wielka przygoda dla maluszka. Często okazuje się jednak, że początek tej drogi jest dla rodziców stresujący. Mają oni niemały mętlik w głowie: Czy przygotowany przeze mnie posiłek jest w pełni wartościowy? Czy ta porcja jest dla mojego dziecka odpowiednia? Mamy na to rozwiązanie! W tym artykule poznasz zdrowe posiłki dla niemowląt, które nie tylko ułatwią Ci rozszerzanie diety, ale przede wszystkim uspokoją. Sprawdź!

Przecier z marchewki dla niemowląt Bebe M

Rozszerzanie diety – co to jest?

Termin ten zapewne jest doskonale znamy każdej mamie i tacie, którzy ten etap ze swoim dzieckiem mają już za sobą lub właśnie są w trakcie. Dla tych rodziców, dla których przygoda z rozszerzaniem diety niemowlaka dopiero się zacznie przygotowaliśmy objaśnienie.

Co to jest rozszerzanie diety?

Proces, w którym stopniowo wprowadzamy stałe pokarmy do jadłospisu dziecka nazywamy rozszerzaniem diety. Wraz z jego rozwojem zastępujemy nimi mleko matki lub modyfikowane, aż do całkowitej rezygnacji z posiłków mlecznych. Zakłada się, że rozszerzanie diety może potrwać od 6 miesięcy do 2 lat lub dłużej.

Kaszka bezglutenowa z warzywami Bebe M

Od czego zacząć rozszerzanie diety?

Warto zdać sobie sprawę z tego, że każde dziecko jest inne – na różne sposoby dają one znać swoim rodzicom, że są gotowe na rozszerzanie diety. Ważne jest to, aby obserwować swoje dziecko. Jeśli wkłada do buzi wszystko, co mu wpadnie w ręce, sięga po jedzenie z talerza, ssie rączki i paluszki, to może świadczyć o tym, że jest ono gotowe na rozszerzanie diety.

Na samym początku postaw na produkty łatwe do kontrolowania i połykania. I tutaj właśnie sprawdzają się różnego rodzaju papki, przeciery i kaszki dla dzieci. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie rozszerzania diety od warzyw. Tutaj polecamy przecier z marchewki marki Bebe M, który powstał z wyłącznie ekologicznych składników. Jest niezwykle łatwy w przygotowaniu i bardzo smaczny – Twoje dziecko na pewno je pokocha.

Papka dla dzieci 'Mój Pierwszy Kompot' Bebe M

Ważne jest także urozmaicenie diety. Od czasu do czasu dawaj dziecku kaszkę bezglutenową z warzywami. Ona również w swoim składzie ma składniki pochodzenia ekologicznego, o czym świadczą takie certyfikaty jak EcoCert.

Rozszerzanie diety to także owoce. Ich królem jest banan, który w towarzystwie truskawki tworzy duet idealny i bogaty w wiele witamin i minerałów. Taka właśnie jest papka owocowa dla dzieci już od 6 miesiąca życia.

Dlaczego warto postawić na gotowe produkty instant dla dzieci?

Oczywiście że tak! Wystarczy tylko wybrać takie ze zdrowym i ‘czystym’ składem. Każda z nich powinna zawierać dodatek witaminy B1 (tiaminy), który wymaga prawo żywnościowe. Jeśli karmisz swoje dziecko własnym mlekiem lub mlekiem modyfikowanym, to śmiało właśnie na nim możesz przygotować taką papkę. Pamiętaj, że bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na żywność pochodzącą z upraw ekologicznych, w ten sposób zyskujesz pewność, że dajesz swojemu dziecku to, co najlepsze.

Rozszerzanie diety z Bebe M

Francuska marka Bebe M za swój cel postawiła sobie prawidłowy rozwój dzieci na całym świecie. Współpracując z cenionymi gospodarstwami ekologicznymi tworzy wysoko wartościową i zdrową żywność dla niemowląt. Przekonaj się o jej dobroczynnych właściwościach i Ty! Porozmawiaj z pediatrą o produktach Bebe M.