Zjednoczone królestwo językowe

Zjednoczone królestwo językowe

Brexit brexitem, ale język angielski wciąż pozostaje najpopularniejszym językiem obcym świata. Posługują się nim urzędnicy, wiele międzynarodowych zawodów i zwykli ludzie. Warto zadbać o gruntowną wiedzę z tego zakresu.

Vox populi!

Nie ma na świecie bardziej popularnego języka obcego. Angielski jest bodaj najłatwiejszym do przyswojenia językiem obcym i w wielu dziedzinach skwapliwie się to wykorzystuje. To nie tylko sposób na międzynarodową komunikację na szczeblu urzędowym. Jest też wiele zawodów, gdzie znajomość języka Szekspira jest podstawowym wymaganiem. Lekarze, piloci, marynarze, pracownicy korporacji… Można by tak wymieniać długo. Nawet w medycynie anglojęzyczne definicje i czasopisma wyparły dotychczas międzynarodową łacinę! Dlatego doskonałą inwestycją w przyszłość jest kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii. Zapożyczenia, wtrącenia… Krótko mówiąc, angielski trzeba znać, a nie ma lepszej metody na naukę niż zagraniczny wyjazd połączony z intensywnym kursem. To intensywny czas poświęcony również na rozrywkę, pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym.

Sezonowe wyjazdy na każdą kieszeń

Jak wspominaliśmy, język angielski, niczym brytyjska królowa, od lat rządzi niepodzielnie wśród języków świata. Jego znajomość jest koniecznością nie tylko w szkole, ale i w przyszłym życiu zawodowym. Kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii to solidna inwestycja w przyszłość. Nauka na miejscu jest znacznie bardziej efektywna, nie ogranicza się bowiem do 45 minut czy godziny lekcji, po której wraca się do języka polskiego w domu czy na ulicy. Nawet w polskich, specjalistycznych szkołach językowych tak to wygląda. Jeśli natomiast wyjeżdża się za granicę, nauka odbywa się nie tylko w godzinach lekcyjnych intensywnego kursu. Jego intensywność polega bowiem nie tylko na prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę lekcjach, ale również na tym, że po czasie szkoły w dalszym ciągu przebywa się w przestrzeni anglojęzycznej. Każde pójście do sklepu czy na kawę wiąże się z doskonaleniem umiejętności językowych. Takie wyjazdy pozwalają też na złamanie bariery językowej, z którą boryka się nie tylko wiele dzieci, ale i młodzieży, a nawet dorosłych.

Międzynarodowe towarzystwo w brytyjskich szkołach językowych to także możliwość nawiązania znajomości z ludźmi z całego świata. Dodatkowym atutem jest możliwość poznawania brytyjskiej kultury od podszewki. Wyjazdy zimowe, letnie, dwutygodniowe, miesięczne… Oferta jest bogata. Każdy z pewnością znajdzie coś, co dla niego będzie najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem.