Znaki drogowe dla dzieci

Znaki drogowe to tajemny język, który opanować muszą wszyscy kierowcy i użytkownicy dróg. Tak się składa, że często uczą się go już małe dzieci. Przyswajają sobie tajniki zasad ruchu drogowego. Dzieci uczą się co oznacza znak “STOP”, “UWAGA DZIECI” i innych. Nawet przejście dla pieszych, oznakowane pasami, to całkiem naturalny dla maluchów przekaz, że “tutaj możesz przejść przez ulicę”

Warto uczyć dziecko od najmłodszych lat do bezpiecznego i świadomego poruszania się po drodze.  

Znaki drogowe dla dzieci do kolorowania

Przedszkolaki zazwyczaj uwielbiają kolorowanki, warto to wykorzystać na początkowym etapie poznawania znaków drogowych. Ładna, kolorowa książeczka z wesołymi rysunkami do kolorowania powinna rozbudzić ciekawość bystrego malucha. A także zachęcić go do dalszego zgłębiania tematu. Znaki drogowe do druku i kolorowania to świetna forma na poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego w formie zabawy. Edukacyjne obrazki do kolorowania ze znakami ostrzegawczymi, zakazu, nakazu, informacyjnymi to prawdziwe wyzwanie dla przyszłych kierowców.

Znaki po wydrukowaniu można kolorować kredkami lub pisakami w zależności od detali na znaku. Poniżej przedstawiam kilka znaków:

Najpopularniejszymi znakami drogowymi, które dość często możemy spotkać to między innymi: ostrzegawcze które ostrzegają nas o jakimś niebezpieczeństwie czy też zakręcie. Znaki zakazu które zakazują wjazdu w danym kierunku czy dla danych typów pojazdów. Popularne to znak stopu, uwaga piesi, zakaz skrętu w lewo, prawo czy też zakaz wyprzedzania, parkowania oraz te nakazujące skręcić nam w lewo czy też prawo lub jechać prosto.

znaki do pokolorowania

W Polsce występuje szeroki podział takich znaków są to między innymi znaki: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, kierunku i miejscowości oraz uzupełniające. Poznaj je wszystkie i wydrukuj bawiąc się podczas ich malowania.

Znak stacji benzynowej

 

Ruch drogowy na obrazkach. Czeka na Was do malowania znak jakim jest Stop, gdy go tylko zobaczymy należy się zatrzymać i rozejrzeć w prawo i lewo aby upewnić się czy nic nie jedzie i czy możemy spokojnie przejechać.

znak stop dla dzieci

Nauka znaków drogowych

Znajomość znaków drogowych to ważna umiejętność, którą nawet dzieci muszą z czasem opanować. Zwłaszcza te, które chciałyby przystąpić do wyrobienia karty. Są też i mali pasjonaci, którzy zasady ruchu drogowego chcą poznawać nawet już w przedszkolu. Wiedza ta jest bardzo praktyczna. Dzięki niej maluchy i nastolatki potrafią lepiej poruszać się poza domem. A tym samym unikać niebezpieczeństw.

W jaki sposób nauczyć smyka znaczenia znaków drogowych? Oczywiście poprzez zabawę. Zaskoczy Was jak wiele ciekawych pomocy naukowych, dostępnych jest na rynku.

Dzieci uwielbiają bawić się samochodzikami, grać, gdy w planszowe, w memory lub inne gry. Znaki drogowe dla dzieci to wspaniała forma nauki poprzez zabawę.

  • Moje pierwsze znaki drogowe

Gra edukacyjna Znaki drogowe uczy najmłodszych rozpoznawać podstawowe znaki drogowe. A także jednocześnie pozwala mu zrozumieć przesłanie, jakie niosą ustawione w danym miejscu. Podczas zabawy dzieci dopasowują znaki drogowe do sytuacji przedstawionych na obrazkach.

  • Kolorowanka znaki drogowe

Kolorowanka Znaki Drogowe pozwoli dzieciom zapoznać się z podstawowymi znakami obowiązującymi w ruchu drogowym. A jednocześnie pozwoli miło spędzić czas.

  • Znaki drogowe Memory Gra

Gra polega na zebraniu jak największej ilości par jednakowych obrazków. W czasie emocjonującej zabawy dziecko poznaje znaki drogowe co zwiększa jego bezpieczeństwo na drodze.