Atrakcje dla dzieci Warszawa

Wybierając się do takiego wspaniałego miejsca jakim jest Warszawa. Często planując wyjazd zastanawiamy się czym moglibyśmy zainteresować nasze dzieci. Tak, aby zapamiętały tę podróż nie tylko z perspektywy muzeów, ale także z innych ciekawych atrakcji.

Warszawa atrakcje

Województwo mazowieckie kojarzy się przede wszystkim z Warszawą.  Stolica Polski to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki. Zarówno na świeżym powietrzu, jak i na deszczową pogodę. Warto wybrać się na spacer po Parku Łazienkowskim oraz po parku w Wilanowie.

Dzieci są bardzo wymagające do zwiedzania. Są również pełne energii, ciekawe świata i niełatwo przykuć ich uwagę na dłużej. Na szczęście Warszawa to miasto stworzone do zwiedzania wspólnie z dzieciakami. Poza wieloma ciekawymi zabytkami i muzeami, parkami, teatrami i zamkami. Na mapie stolicy znalazło się także miejsce na atrakcje stworzone z myślą o najmłodszych.

Poniżej przedstawiam propozycje miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie:

  • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki to jedno z najsłynniejszych miejsc w naszej stolicy. Jest najwyższym budynkiem w całej Polsce. Posiada 44 piętra wraz z tarasem widokowym, który znajduje się na 30. piętrze.

Możemy tu również znaleźć wiele atrakcji dla dzieci takich jak kino, muzea czy teatry. W tym miejscu założony został również tzw. Pałac Młodzieży, który oferuje wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci i młodzieży.

  • Muzeum Wojska Polskiego

To muzeum spodoba się przede wszystkim chłopcom. W muzeum od 1920 r. gromadzi sprzęt i eksponaty wojskowe. Łącznie to aż 250 tysięcy eksponatów. Jednak tymi najbardziej atrakcyjnymi od lat pozostają śmigłowce, czołgi, samoloty wojskowe czy wyrzutnie rakiet.

  • Stadion Narodowy

Niewątpliwe kolejną kultową atrakcją dla dzieci w Warszawie będzie PGE Stadion Narodowy. Wiosną i latem odbywają się tam mecze. Zimą zaś stadion rozpoczyna tzw. Zimowe Miasteczko. Boisko zamienia się w krainę zabaw i gier dla dzieci. Można spotkać tam nie tylko lodowisko, ale też górki lodowe, a nawet ice bar. Pojawi się również coś dla fanów deskorolek, którzy w zimę nie mogą jeździć na powietrzu. PGE Narodowy przygotował dla nich, największy w Warszawie, kryty skatepark. Ponadto przy jednej z bram głównych ma miejsce „Warszawski Jarmark Świąteczny”. Dla fanów sportu przez cały rok dostępne jest też tradycyjne zwiedzanie stadionu. Polecamy to miejsce dla rodzin z dziećmi na spędzenie aktywnego weekendu.

  • Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Ciekawym miejsce to zwiedzania z dziećmi jest również Park Miniatur Województwa Mazowieckiego. Odnajdziecie tam ponad 50 pięknie odtworzonych budowli w skali 1:25. Na miejscu jest też kącik zabaw.

  • Muzeum kolejnictwa i Muzeum domków dla lalek

Dla chłopców ciekawą opcją będzie Muzeum kolejnictwa. Znajdziemy tam wiele informacji o kolei oraz transporcie. Dowiemy się jak powstawały pierwsze lokomotywy i pociągi.

Alternatywą dla dziewczynek może być Muzeum domków dla lalek. Można tam spotkać ponad 100 eksponatów historycznych. Na wystawie znajdziemy też kolekcje zabawek sakralnych oraz mnóstwo uroczych wnętrz i drobiazgów. Miejsce to ma swój nieprzemijalny urok, który zachwyci każdą miłośniczkę lalek.

Ciekawe miejsca w Warszawie dla dzieci

Ciepłe dni i długie weekendy zachęcają do tego, aby wyjechać rodzinnie do stolicy Polski.

Warszawa, jak na stolicę przystało, może zaoferować nam wiele bardzo różnorodnych atrakcji. Podczas jednego weekendu nie sposób odwiedzić nawet większości z nich. Dlatego proponujemy skupić się na tych nowoczesnych i nietuzinkowych.

Poniżej przedstawiam ciekawe atrakcje w Warszawie:

  • Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, do którego mogą iść zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. W tym miejscu atrakcji nie brakuje. Można tutaj samodzielnie przeprowadzać eksperymenty. Sprawdzać jak zostały skonstruowane różne maszyny. A także wszystkiego można dotknąć i doświadczyć na własnej skórze. Przed przyjściem warto wcześniej zarezerwować bilety.

Dużą popularnością cieszy się także planetarium Niebo Kopernika. W którym projekcje wyświetlane są na sferycznym ekranie. Dzięki temu możemy poczuć się, jak byśmy przebywali w kosmosie.

  • Dom Zagadek

W ostatnim czasie największą popularność zdobyły Escape Room’y. Są to pomieszczenia, w których zamyka się grupę osób. I daje im określony czas na wydostanie się. Dom zagadek to świetna atrakcja dla dzieci w Warszawie.

Pociechy w takim miejscu będą się dobrze bawić. Mogą również nauczyć się rywalizacji oraz pracy w grupie. Dom zagadek posiada wiele ciekawych i rozbudowanych scenariuszy dostosowanych do każdego wieku. Im trudniejsza staje się rozgrywka tym lepsza jest zabawa. Dzieci mogą rozwiązywać tu emocjonujące zagadki. Zarówno z rodzicami, jak i pod opieką animatora.

  • ZOO i Oceanarium Prehistoryczne 3D

Ogród zoologiczny to najlepsza atrakcja dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają zwierzęta. Szczególnie zaciekawią je te, których nie spotkają na co dzień. ZOO znajduje się po prawej stronie Wisły. To tu spotkacie ponad 500 gatunków zwierząt, przy okazji wyrywając się od zgiełku miasta. Rekiny,  hipopotamy, słonie, żyrafy, nosorożce czy jaguary. W ogrodzie zoologicznym na najmłodszych czekają również 3 place zabaw oraz mini-zoo. Gdzie mogą pogłaskać czy nakarmić kozy, osiłki, kucyki i króliki. 

Mało kto wie, że mamy również w Polsce pierwsze Prehistoryczne Oceanarium 3D. Znajdujące się na PGE Narodowym. Można spotkać tam starożytnych przodków obecnie żyjących gatunków zwierząt wodnych np. dunkleosteusa, megalodona, bazylozaura czy plezjozaura. Jest to niezwykłe przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

  • Centrum Pieniądza NBP

Jest to miejsce gdzie nie tylko poznamy historię pieniędzy. A także podstawy ekonomii czy prawie tysiąc wyjątkowych monet z kolekcji NBP. Na odwiedzających czeka aż 16 sal, w których znajdziecie sporo interaktywnych ekspozycji. Ciekawostką może być też zwiedzanie skarbca.