Klocki drewniane – ponadczasowa zabawka

Klocki drewniane to zabawka ponadczasowa, trwała i dająca wiele możliwości. Bawili się nimi nasi dziadkowie, rodzice, bawiliśmy się i my. A teraz chcemy sekrety tego przyjemnego i kreatywnego zajęcia przekazać naszym ukochanym dzieciom.

Klocki doskonale stymulują i znacznie wpływają na rozwój wyobraźni dziecka. Można z nich zbudować najróżniejsze konstrukcje. Jest to zabawka uniwersalna dla chłopca i dla dziewczynki. Budowa zamku z klocków to pierwsze ćwiczenie rozwijające postrzeganie przestrzenne.

Klocki drewniane dla dzieci

Największą popularnością wśród zabawek z tego materiału z całą pewnością cieszą się wciąż klocki drewniane. Takie klocki to najbezpieczniejszy sposób na zabawę.

Klocki drewniane to nic innego również jak zabawka edukacyjna. Oznacza to, że dzieciaki mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci podczas wyśmienitej zabawy próbują układać drewniane klocki, łączyć się i dopasowywać. Takie klocki w 100% są bardzo bezpieczne dla maluchów. A także są dostosowane do potrzeb dziecka w określonym wieku.

Ogólnie klocki drewniane to najlepsze klocki dla każdego dziecka, a to dlatego, że:

  • Klocki są bezpieczne dla dziecka, jak i również dla środowiska.

Drewno jest materiałem ekologicznym i naturalnym. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ małe dziecko często wkłada przedmioty do buzi. Ponadto drewniane zabawki są oszlifowane tak, aby nie miały strych krawędzi.  Mogących poranić dziecko, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach. Drewno w 100% może zostać poddane recyklingowi. Tak więc wybierając drewniane zabawki dbamy o środowisko.

  • Klocki drewniane są bardzo trwałe.

Dorosłemu człowieku trudno byłoby je zniszczyć. A w przypadku dziecka jest to niemożliwe. Takie zabawki są bardzo trwałe i służą latami. I gdy jedno dziecko z nich wyrośnie są przekazywane kolejnemu.

  • Klocki drewniane również przyjazne

Drewno jest ciepłym i miłym w dotyku materiałem. Dzięki czemu dziecko będzie czerpało większą przyjemność z zabawy. Niż w przypadku metalowego samochodziku czy plastikowej zabawki.

  • Klocki drewniane wspomagają rozwój wyobraźni i  uczą.

Klocki to zabawka ponadczasowa. Taka zabawa daje mnóstwo pożytku: ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową. Uczy rozpoznawania kształtów, pozwala na budowanie relacji z rówieśnikami (wspólna zabawa zawsze jest ciekawsza). Uczy koncentracji i precyzji. Wspomaga rozwój mowy (nazywanie kształtów klocków, kolorów). Klocki mogą również stanowić podstawy nauki liczenia (ile jest takich samych kształtów). A także uczą orientacji przestrzennej, wspomagają ćwiczenie gibkości i sprawności.

Bezpieczne klocki dla dzieci

Klocki dla dzieci wykonane są drewna, dlatego w dotyku są ciepłe i przyjemne. W dodatku to surowiec naturalny i w pełni ekologiczny.

Klocki, które spotykamy najczęściej w sklepach to klocki drewniane, które są idealnie wyczyszczone i wypolerowane. Nie ma na nich żadnych skaz, sęków ani drzazg. W zestawie znajdują się klocki naturalne oraz kolorowe (żółte, czerwone, zielone i niebieskie).

Klocki mają również przeróżne kształty, które pozwalają na budowanie rozmaitych konstrukcji. Znajdziecie tu sześciany, prostopadłościany, ostrosłupy, łuki, walce i mostki.

Takie klocki często pakowane są w wygodne wiaderka, tuby lub płócienny worek. Tak aby dziecko łatwo wzięło je do rączki. A także, aby przechowywanie nie zajmowało zbyt dużo miejsca.