Baby Dove – szampon, balsam, krem – co warto wybrać dla Twojego dziecka?

Baby Dove – szampon, balsam, krem – co warto wybrać dla Twojego dziecka?

Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i cienka, dlatego też wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Skóra maluszka jest również bardziej podatna na zaczerwienienia, podrażnienia i na łuszczenie się, bo nie ma jeszcze w pełni rozwiniętych mechanizmów obronnych. Skóra dziecka rozwija się do 3 roku życia. Z tego powodu należy ją chronić przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych i alergenów. Właściwie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne ochronią skórę małego dziecka przed przesuszeniem.

Do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry dzieci poniżej 1 roku życia najlepiej wybierać preparaty dedykowane niemowlętom, które są hipoalergiczne, łagodne i bez zapachu. Takie właśnie produkty odnajdziemy w ofercie marki Baby Dove.

Baby Dove to kosmetyki, które zostały przebadane przez najlepszych specjalistów. Są hipoalergiczne, mają neutralne pH, nie szczypią w oczy oraz mogą być już stosowane u dzieci od pierwszych dni życia. Więcej informacji na temat produktów można znaleźć pod linkiem: https://www.dove.com/pl/baby.html.

Marka Baby Dove oferuje 2 linie produktów:

  • Rich Moisture – przeznaczona do skóry normalnej i suchej, zapewniając skórze dziecka nawilżenie przez cały dzień, pozostawiając ją miękką i delikatnie pachnącą. Znajdziemy tutaj: kostkę myjącą, emulsję do ciała i włosów, szampon, pielęgnacyjne chusteczki, balsam oraz krem przeciw odparzeniom;
  • Sensitive Moisture – idealnie nadają się do skóry wrażliwej, są łagodne i bezzapachowe. Produkty tej linii pomagają skórze dziecka zachować jej naturalne nawilżenie. W tej serii dostępne są chusteczki pielęgnacyjne, balsam oraz emulsja myjąca do ciała i włosów.

Dove Baby szampon

Prawie wszystkie dzieci uwielbiają kąpiele, a mycie włosków kojarzy im się zwykle z przyjemną zabawą w wodzie. Nie tylko ciało dziecka potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, ważna jest również właściwa troska o skórę głowy, która wymaga oczyszczenia i nawilżenia. Szampon dla dzieci Dove Baby jest polecany do codziennej pielęgnacji, łagodnie oczyszcza skórę głowy dziecka oraz dostarcza włosom niezbędnych składników odżywczych i nawilżających.

Szampony Dove Baby został przetestowany przez specjalistów, jest hipoalergiczne, ma neutralne dla skóry pH oraz nie powoduje podrażnienia w postaci łzawienia.

Dove Baby balsam

Najlepszy balsam dla dzieci to taki, który ukoi i odpowiednio nawilży skórę dziecka. Niemowlę po kąpieli potrzebuje odpowiedniej ochrony, którą zapewnić może tylko odpowiedni balsam – zawierający odpowiednie składniki. Takim balsamem jest na pewno balsam Dove Baby. Dba o odpowiednie nawilżenie skóry oraz łagodzi. Dodatkowo stosując ten balsam mamy gwarancję odpowiedniego nawilżenia przez cały dzień.

Balsam do ciała jest bardzo łagodny. Oprócz tego jest to kosmetyk hipoalergiczny, subtelnie nawilża i pozostawia miłe uczucie na skórze, zwłaszcza tej podrażnionej i otartej. Do tego, chroni kruchą barierę skórną dziecka przez wzmożoną utratą wody