5 pomysłów na spędzenie ferii zimowych w Krakowie

5 pomysłów na spędzenie ferii zimowych w Krakowie

 

14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w województwie małopolskim. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, jak w tym okresie zorganizować czas dzieciom. Wbrew pozorom ferie w mieście wcale nie muszą być nudne, a sam Kraków oferuje swoim mieszkańcom mnóstwo atrakcji.

1. Domy kultury

Ośrodki kulturalne to świetne miejsca na zimowe wakacje, jeżeli nie planuje się dłuższego wyjazdu. Zazwyczaj ich plan obejmuje całe ferie, czyli dwa tygodnie. W tym czasie dzieci nie tylko mają opiekę doświadczonych opiekunów, ale także mogą brać udział w różnych zabawach. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy pracują i nie są w stanie wziąć wolnego, aby zająć się pociechami. Podczas ferii w ośrodkach kultury najmłodsi przeważnie biorą udział w zajęciach muzycznych, plastycznych lub wyjeżdżają wraz z grupą na jedno- lub dwudniowe wycieczki np. w pobliskie góry. Co więcej, często organizowane są też wyjścia na basen czy kręgle.

2. Interaktywne centrum

Kraków kusi ofertą kulturalno-edukacyjną. Doskonałym pomysłem, dzięki któremu dzieci nie będą się nudzić, jest zabranie ich do interaktywnego centrum. To miejsce, łączące edukację z zabawą, stanowi doskonałą okazję do przyswojenia sobie nowych i cennych informacji. Takiego rodzaju atrakcji w Krakowie jest wiele, ale na uwagę z pewnością zasługuje HistoryLand. Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków zachęca do odwiedzenia m.in. za sprawą makiet zbudowanych z klocków LEGO®.

3. Ferie na sportowo

Parki wodne często z okazji przerwy zimowej oferują atrakcyjne promocje dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu można spędzić aktywnie czas, pływając lub dopiero ucząc się pływania. Co więcej, aktywności w mieście jest na tyle dużo, że z pewnością znajdzie się coś, co trafi w gust naszej pociechy – lodowisko, kurs tańca czy nauka karate to tylko część z bogatej oferty zajęć. Ferie zimowe to również dobra okazja, by zwiedzić kilka pobliskich parków czy lasów – weekendowa wyprawa dla całej rodziny daje nie tylko możliwość odwiedzenia nowych miejsc, ale także budowania pozytywnych relacji z dziećmi.

4. Biblioteki

Twoja pociecha uwielbia czytać? Zabierz ją na spotkania w bibliotece! W każde ferie największe biblioteki w mieście organizują zajęcia dla najmłodszych. Można razem z innymi poczytać na głos znane arcydzieła literatury, pograć w gry planszowe czy wziąć udział w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody.

5. Muzea

Miłośników kultury zachęci z pewnością oferta zimowa muzeów. Również w tym miejscu nie zapomniano o najmłodszych – warsztaty, zajęcia muzealne czy otwarte spotkania z artystami to atrakcje, na które można liczyć w tych miejscach. Co więcej, z pewnością nie zabraknie też ciekawych wernisaży.