Bajki 2017

W 2017 roku do kin weszło wiele świetnych animacji dla dzieci. Bajki uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci. Takie filmy bawią, a także pozwalają się oderwać od szarej i nudnej rzeczywistości. A także pozwalają nam się zastanowić nad głębszym przesłaniem bajki.

I choć minął czas filmów Disney’owskich, takich jak Piękna i Bestia czy Król Lew,  To aktualne propozycje filmowe również pozwalają zaspokoić nawet dość wybredne gusta małych dzieci.

Bajki dla dzieci 2017

W 2017 roku powstało bardzo dużo bajek dla najmłodszych. Jest to zatem okazja, aby zakupić bajkę oraz obejrzeć ją wspólnie z dzieckiem. Bajki te kuszą swoją uniwersalnością, mądrością, a jednocześnie są zabawne i pełne przygód.

Poniżej przedstawiam ciekawe bajki, które warto obejrzeć:

  • Ozzy

 ,Ozzy” to inspirująca, barwna i wciągająca do granic możliwości opowieść o przyjaźni. Historia sympatycznego psiaka pokazuje jak ważne jest pokonywanie wewnętrznych barier. A także zaufanie samemu sobie. Ta bajka uczy bowiem, że w każdym z nas drzemie super bohater. Żeby go odkryć, często potrzebny jest tylko impuls. Wszystko to z poczuciem humoru, drobną ironią, całą paletą emocji i różnych charakterów. Bajka Ozzy nadaje się dla dzieci od piątego roku życia.

  • Wielka wyprawa Molly

 ,,Wielka wyprawa Molly ” to spokojnie opowiedziana historia. O tym, jak pojawienie się nowego dziecka zmienia rodzinę. Ta bajka również opowiada o tym, jakim przeobrażeniom ulegają relacje najstarszego dziecka z rodzicami. A także o tym, jak rodzi się więź między rodzeństwem.

  • Auta 3

Całkiem udany powrót do znanej historii. Nowi bohaterowie, nowe wątki i nowe przygody, a także mądra opowieść o przemijaniu i poświęceniu. Auta 3 są w dalszym ciągu mistrzowskie na płaszczyźnie technicznej. A sama historia, choć już znacznie bardziej refleksyjna, wciąż obfituje w dobry humor, cięte riposty. A także w piękne morały, które pouczą zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Bajki animowane 2017

W XXI wieku filmy animowane przeszły dużą przemianę. Po pierwsze, ich treść stała się atrakcyjna zarówna dla młodych, jak i starszych odbiorców. Wspólne seanse rodziców z dziećmi stały się zatem czymś oczywistym. Jedni i drudzy mogli bowiem coś dla siebie z nich wyciągnąć. Po drugie, zmieniła się też metoda animacji, z rysunkowej na komputerową.

Na pewno wielu z nas uwielbia filmy animowane, ponieważ zwykle fabuła ma lekki charakter. A historie mają puentę lub morał.

Poniżej przedstawiam najfajniejsze bajki animowane w 2017 roku:

  • Coco

Coco to najnowsza, animacja Pixara zachwyca. Piękna, wzruszają historia o miłości i więziach rodzinnych. Świetnie wpisano to w meksykańską kulturę także w kwestii muzycznej. Twórcy zabrali nas w sentymentalną podróż. Po to, aby  udowodnić, że to, co znajduje się w naszych wspomnieniach przetrwa wszystko. Jest to jedna z niewielu animacji dla całej rodziny, która na długo zostaje w pamięci.

  • Smerfy — poszukiwacze zaginionej wioski

Film jest tworzony animacją komputerową, ale tym razem bardziej nawiązuje do kreskówki z lat 80. I oryginalnych komiksów belgijskiego rysownika  niż nieudane filmy aktorskie.

„Smerfy — poszukiwacze zaginionej wioski” to miła bajka o przygodach niebieskich stworków. Nowy zwiastun pokazuje, że grupa przyjaciół po raz kolejny przeżyje mrożące krew w żyłach przygody.

  • Gru, Dru i Minionki

„Gru, Dru i Minionki”, czyli kolejna część przygód żółtych ludków. Czy to film dla dzieci? Zdania są podzielone,  ale widzowie nie będą mogli narzekać na nudę.

  • Sing

„Sing” – to połączenie animacji i musicalu. Wszyscy ci, którzy uwielbiają śpiewać i tańczyć znajdą coś dla siebie. Czy konkurs piosenki uratuje teatr przed ruiną? Jakie są historie zwierząt występujących na scenie, czy udział w show coś zmieni w ich życiu? 

  • Balerina

„Balerina”. To opowieść o spełnianiu marzeń. A także o tym, że gdy się czegoś bardzo pragnie, to nie ma rzeczy niemożliwych.

  • Lego® Batman: Film

bajki 2017

To coś dla wszystkich fanów animacji pod znakiem klocków Lego®.