Energylandia – świetny park rozrywki

Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce. Każdy niezależnie od wieku może doskonale spędzić w nim czas. Park oferuje kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów. Energylandia mieści się w miejscowości Zator w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Cały park rozrywki podzielony jest na kilka tematycznych sektorów.

Bajkolandia

Jest to miejsce przeznaczone głównie dla najmłodszych. Nasi podopieczni przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów. Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzą urozmaiconą strefę dla dzieci. Miejsce  to, jak i atrakcje w nim znajdujące się są  niezwykle bezpieczne i przyjazne.

Karuzela Crazy Clown to zakręcona, wesoła i pełna kolorów karuzela dla maluszków. Karuzela Funny Cars to także podobna atrakcja wyposażona w wagoniki w kształcie samochodzików. Możemy także znaleźć coś dla młodych wielbicieli awiacji. Karuzela Acrobatic Show to z kolei kolorowe samolociki.

Kolejną strefą tematyczną jest strefa familijna. Możemy tam radośnie spędzić czas całą rodziną. Znajduje się tam wioska wikingów i wioska szwajcarska gdzie możemy się posilić w barach gastronomicznych.

Energylandia Zator

Energylandia Zator Godnym polecenia jest RMF Dragon Roller Coaster. Jest to innowacyjny o fascynującym torze jazdy i konstrukcji Suspended, czyli kolejka odwrócona. Skład wagoników znajduje się pod szynami. Pasażerowie zaś nie mają pod sobą podwozia. A ich nogi swobodnie zwisają w przestrzeni. Dzięki zastosowaniu tej techniki nasze odczucia  w czasie jazdy będą spotęgowane. W celu skorzystania z kolejki należy spełnić kryteria tj. min 4 lata i 120 cm wzrostu. Jeśli mamy ochotę wyszaleć się za kierownicą. Tu możemy wraz z najbliższymi skorzystać z legendarnych samochodzików. Całkiem spora liczba pojazdów i duży plac dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Dla bardziej odważnych Roller Coaster Boomerang. Ta rozrywka zapewni ekstremalne momenty z dreszczykiem. Roller Coaster Boomerang dostępny jest dla każdego. Znajdziemy tu unikalny układ toru, dynamiczne zakręty. A także nagłe wzniesienia oraz perfekcyjną aranżację. Konstrukcja ta pozwala osiągnąć zawrotną prędkość dochodzącą do 70 km/h. Dla wielbicieli ciekawych wrażeń z motywem wodnym, stworzona została Spill Water Anaconda. To emocjonująca przejażdżka ogromnymi, dwudziestoosobowymi łodziami. Strome wodospady rozpędzają pojazdy do prędkości 55 km/h. Tak, aby z dużym impetem uderzyć w taflę wody i wywołać spektakularną falę. Uczestnicy dostają płaszcze przeciwdeszczowe, ponieważ nikomu raczej nie udałoby się pozostać suchym.

Strefa ekstremalna

Prawdziwym rajem dla osób, lubiących mocnych wrażeń jest strefa ekstremalna. Znajdziemy tam ekstremalny Roller-Coaster „Mayan”. Jest to największe tego typu urządzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Prędkość, jaką osiągają wagoniki to 80 km/h. Natomiast 5 inwersji sprawia, że przeciążenia dochodzą do prawie 5g. SPACE BOOSTER to ogromne ramię o średnicy 40 metrów. Poruszające się z niesamowitą prędkością dochodzącą do 100 km/h. i generujące przeciążenie prawie 4g. Wyposażone jest w dwie czteroosobowe kapsuły, zatem jednorazowo zabiera 8 osób. Podczas takiej jazdy doświadczymy siły bezwładności i będziemy obracać się wokół własnej osi. AZTEC SWING to kolejne ekstremalne urządzenie w parku rozrywki. Ma ono postać ogromnego wahadła, kręcącego się na różne strony. A także wokół własnej osi. Z olbrzymią prędkością po prawie 27-metrowej średnicy koła. Generuje przy tym przeciążenia dochodzące do 4,5 g. Jednorazowo Aztek Swing może zabrać aż 32 osoby.

Park rozrywki

Oprócz wspaniałych karuzel itp., możemy zobaczyć różnego rodzaju ekscytujące show. Jeśli mamy ochotę trochę odpocząć to możemy zajrzeć do Teatru Egipt. Znajdziemy tam Widowiska o charakterze muzycznym, musicalowym. A także teatralnym czy tanecznym.  Park oferuje nam także wyśmienite pokazy magików. Lub ekstremalne wyczyny kaskaderów na quadach, motocyklach rowerach i w samochodach. Energylandia to świetne miejsce na spędzenie weekendu dla całej rodziny. W sieci można znaleźć wiele opisów i opinii na temat tego parku rozrywki. My szczególnie polecamy https://www.globtroterek.com/energylandia-zator-cennik-2018-atrakcje-opinie/. Wiele ciekawych spostrzeżeń i zdjęć.