Co kupić chrześnicy na pierwsze urodziny?

Co kupić chrześnicy na pierwsze urodziny?

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Jako rodzic chrzestny warto podarować dziecku coś, co przyda się na co dzień. Jakie propozycje warto wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł, a uzyskasz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Zabawka – dobry prezent na roczek

Każdy kochający rodzic chrzestny chce podarować dziecku coś, co przyniesie radość maluchowi i będzie przydatne. W przypadku rocznych pociech bardzo dobrze sprawdzają się zabawki. Istotne jest to, aby zabawka służyła nie tylko do rozrywki, ale także do rozwoju i nauki. Oto kilka propozycji godnych uwagi:

  • Instrumenty muzyczne – bębenki czy cymbałki to świetny prezent dla rocznego malucha. Gra na zabawkowym instrumencie jest także bardzo ważna dla integracji sensorycznej. W ofercie sklepów dostępne są drewniane instrumenty, które z powodzeniem mogą być także ozdobą pokoju dziecka.
  • Klocki sensoryczne – są znacznie lepsze niż tradycyjne. Klocki sensoryczne mają różną powierzchnię, a kolory i ciekawe kształty wpływają korzystnie na rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej. Warto wybrać klocki, które wydają z siebie dźwięki podczas ściskania oraz mają na powierzchni literki. Takie klocki mogą posłużyć starszemu dziecku do nauki kolorów i kształtów. Klocki sensoryczne to dobry prezent na roczek od chrzestnej lub chrzestnego.
  • Książka – regularne czytanie jest bardzo dobre dla rozwoju dziecka. Warto pamiętać, że maluch uczy się języka poprzez wsłuchiwanie się w mowę innych. Dzięki czytaniu można sprawnie oswoić malucha z językiem i zachęcić do używania go. Czytanie to także doskonały sposób na wzmocnienie więzi.

Zabawka to świetny pomysł na podarunek dla rocznego dziecka. Chcesz wręczyć oryginalny prezent na roczek? Jeśli tak, czytaj dalej, a poznasz kilka ciekawych propozycji.

Oryginalny prezent na roczek

Zabawki dla rocznego dziecka sprawdzą się doskonale, ale nie muszą być głównym prezentem. Jeśli chcesz podarować maluchowi coś oryginalnego, co pozostanie z nim na zawsze, warto postawić na podarunki robione ręcznie. Tak na przykład obraz od chrzestnej czy chrzestnego na pewno sprawi dziecku radość w przyszłości i będzie doskonałą pamiątką. Nie trzeba być wybitnie uzdolnionym artystycznie, można skorzystać z obrazów, które maluje się po numerach. Fajną opcją jest także biżuteria wykonana własnoręcznie. Do takiego podarunku wystarczy dołączyć zabawkę i gotowe. Tego rodzaju prezenty dla chrześnicy na roczek to świetny pomysł, a przy odrobinie wysiłku sprawdzą się także w przypadku chrześniaka.

Podarunek na pierwsze urodziny – o tym pamiętaj

Są pewne kwestie, o których należy pamiętać, wybierając prezent na roczek od chrzestnej czy chrzestnego. Bardzo ważne jest sprawdzenie oznaczenia wiekowego, które można znaleźć na opakowaniu produktu. Jeśli decydujesz się na zakupy przez internet, sprawdź opis. Zabawka musi być dostosowana do wieku i możliwości dziecka, trzeba zwrócić na to uwagę. Kolejną ważną sprawą jest pochodzenie zabawki. Pamiętaj, aby stawiać jedynie na certyfikowane produkty, które pochodzą z zaufanej oferty. Ostatnią kwestią jest rozmowa z rodzicami. Warto pamiętać, że każdy ma swój styl wychowania, a dzieci dostają zabawki na wiele okazji, co pozwala w krótkim czasie stworzyć całkiem pokaźną kolekcję. Dzięki rozmowie z rodzicami można uniknąć kupienia niepotrzebnego prezentu.