Co warto wiedzieć na temat 33-dniowych rekolekcji?

Co warto wiedzieć na temat 33-dniowych rekolekcji?

W dzisiejszych czasach wiele osób czuje się zagubionych, dlatego też poszukuje bezwarunkowej miłości i poczucia bezpieczeństwa. Wielu ludzi pragnie pokoju i radości. Warto, zatem pamiętać, że dobrym rozwiązaniem na to, aby odmienić swoje życie i odnaleźć prawdziwe szczęście jest zaufanie Bogu. W jaki zatem sposób można przybliżyć się do Boga? Aby doświadczyć wielu owoców łaski Bożej warto rozważyć udział w rekolekcjach. Interesującą opcją są np. 33-dniowe rekolekcje oddania życia Matce Bożej. Co więc warto wiedzieć na ten temat?

33-dniowe rekolekcje – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Należy przede wszystkim podkreślić, że 33-dniowe rekolekcje to wydarzenie, które odmieniło już życie nie jednej osoby. W takich rekolekcjach uczestniczyć może każdy z nas. Rekolekcje trwają 33 dni na znak upamiętnienia ilości lat, jaką Pan Jezus spędził na ziemi. 33-dniowe rekolekcje mają na celu odpowiednie przygotowanie się do duchowego oddania się Jezusowi za pośrednictwem Matki Bożej. Wydarzenie to ma przyczyniać się także do zwiększenia świadomości na temat roli Maryi w życiu człowieka. Pragnieniem Jezusa jest to, aby Maryja była bardziej znana i kochana, a dowiadujemy się o tym z drugiego objawienia fatimskiego. Dlaczego więc warto rozważyć udział w 33-dniowych rekolekcjach? Z pewnością będzie to dla nas ogromne przeżycie duchowe. Dzięki nim będziemy mogli lepiej poznać tajemnice fatimskie, uwolnić się od lęku, pokonać swoje słabości oraz wziąć udział w misji ratowania dusz ludzkich. Pamiętajmy, że Matka Boża potrafi w niesamowicie piękny i wyraźny sposób dać znać o swojej obecność w naszym życiu, wystarczy tylko Jej zaufać. Codzienność z Maryją jest o wiele łatwiejsza, to z nią na każdym kroku możemy odnaleźć wiarę, nadzieję i miłość. Dzięki udziałowi w 33-dniowych rekolekcjach możemy naprawić wiele rzeczy w naszym życiu, możemy także odmienić swoje postrzeganie otaczającego nas świata. Warto, więc spróbować i przekonać się o tym osobiście. Zwłaszcza wtedy, gdy dotyka nas bezsilność i zwątpienie.

Oddanie 33 – książka z komentarzami ks. Dominika Chmielewskiego

Jeżeli chcielibyśmy wiedzieć więcej na temat 33-dniowych rekolekcji to dobrym sposobem na bliższe zapoznanie się z tym tematem jest lektura książki „Oddanie 33” opracowanej przez Adriana Pakułę, która zawiera komentarze ks. Dominika Chmielewskiego. Warto podkreślić, że Maryja odegrała w życiu księdza Chmielewskiego bardzo istotna rolę. W czasie pielgrzymki do Medjugorie przeżył on swoją duchową przemianę, wydarzenie to miało duży wpływ na jego dalsze losy. Jeżeli i my chcielibyśmy jeszcze lepiej poznać Maryję i pokochać ją jeszcze bardziej to o Jej nieskończonej dobroci możemy przeczytać w książkach napisanych przez ks. Chmielewskiego. Warto po nie sięgnąć, ponieważ napisane są bardzo przystępnym językiem. To w nich możemy odnaleźć wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące wiary. Książka „Oddanie 33” oraz inne książki ks. Chmielewskiego dostępne są w księgarni internetowej Sumus Wydawnictwo. W sklepie Sumus możemy nabyć także obrazy z pięknym wizerunkiem Matki Bożej z Medjugorie.