Filmy religijne dla dzieci — świetny pomysł na nudę!

Filmy religijne dla dzieci — świetny pomysł na nudę!

Wasze dzieci narzekają na nudę? Doskonałą alternatywą dla surfowania po internecie czy gry w gry komputerowe będą wartościowe filmy religijne. To doskonały sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie i poszerzenie swojej wiedzy. Jakie są filmy religijne warte obejrzenia? Oto przegląd najciekawszych propozycji.

Pierwszy godny polecenia film religijny dla dzieci to „Franciszek. Brat płomień cz.1 animacja Ludzie Boga.” To animowana biografia św. Franciszka z Asyżu, która przypadnie do gustu nie tylko maluchom, lecz również ich rodzicom. Dzięki niej dzieci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób zachęcał on ludzi do czynienia dobra. Bajka ta przedstawia zarówno historię świętego, jak i jego przygody oraz czynione przez niego cuda. Nie brak tu także historii ludzi, którzy zdecydowali się za nim podążać — św. Antoniego czy św. Klary. Wydawnictwo to uzupełnione zostało o konspekty dla katechetów i rodziców. Na płycie znajdują się 3 odcinki: „Piękny Rycerz”, „Brat Bosonogi” oraz „Poszukiwacz losu.”

Jeżeli dzieci zainteresują dzieje św. Franciszka z Asyżu, warto poszerzyć domową kolekcję o kolejną serię animacji prezentujących jego przygody. Zaopatrzyć można się między innymi w film religijny o świętych Franciszek. Brat płomień cz.7 animacja Ludzie Boga.” Płyta zawiera 4 odcinki: „Protest”, „Służba Antoniego”, „Przyjaciele” oraz „Wiara Antoniego.”

Bardzo ciekawym filmem o tematyce religijnej dla najmłodszych jest także „Mikołaj — chłopiec, który został świętym.” Płyta DVD zawiera trwający 27 minut animowany film z dubbingiem aktorskim przedstawiający historię Świętego Mikołaja oraz 2 teledyski zespołu Promyczki Dobra — „Święty Mikołaju” i „Dookoła słońca.” Taki film to świetny pomysł na prezent dla dziecka z okazji Mikołajek.

Następny wartościowy film religijny warty obejrzenia to „Domek na skale cz.5. Przypowieści Pana Jezusa.” Jest to jeden z elementów serii wydanej z pełnym dubbingiem aktorskim przez Wydawnictwo Płomyczek. Jej producentem jest hiszpańska grupa VALIVAN, która zrealizowała dla amerykańskiej telewizji EWTN programy nawiązujące swoją formą do, kultowej już, Ulicy Sezamkowej. Znajdujące się na płycie filmy przybliżają dzieciom przypowieści „Robotnicy w winnicy” oraz „Zaproszeni na ucztę.” Mieszkańcami tytułowego domu na skale są laleczka Renatka, myszka Tymek oraz żabka Leopold, którzy każdego dnia zarówno bawią się, jak i kłócą. Wówczas z pomocą przychodzi brat Jan, który jest w stanie rozwiązać każdy ich spór. Poszczególne filmy wyjaśniają biblijne przypowieści oraz przedstawiają ich odniesienie do czasów współczesnych.