Jak pozyskać klientów – przydatne wskazówki

Jak pozyskać klientów – przydatne wskazówki

Pozyskiwanie nowych klientów i utrzymanie ich jest podstawą sukcesu marki. W dzisiejszych czasach działania nakierowane na budowanie bazy odbiorców w dużej mierze odbywają się online.

Budowanie bazy odbiorców na forach internetowych

Fora internetowe to skarbnica potencjalnych klientów. Skuteczny kontent marketing może przyciągnąć ich uwagę, zainteresowanie. Istotne jednak to, aby treści na forach tworzyć działając według kilku zasad. Przede wszystkim ważna jest precyzyjność. Osoby szukające odpowiedzi na forach potrzebują konkretów – jeżeli uzyskają odpowiedź na swoje pytanie jest duża szanse na to, że klikną w link, sprawdzą wspomniany produkt i zainteresują się nim. Ponadto warto tworzyć te treści w taki sposób, aby były one angażujące i nie kojarzyły się z tradycyjną reklamą.

Jak skutecznie wykorzystać współpracę z influencerami w pozyskiwaniu klientów?

Influencerzy stanowią szeroką grupę osób, które promują nie tylko siebie i swoją markę, ale również inne usługę i produkty na zasadzie płatnych współprac. Jak skutecznie wykorzystać właśnie taką współpracę? Warto umówić się na konkrety –  ilość i częstotliwość postów, sposób wspominania o danym produkcie, a także to jak ma być on prezentowany. Poprzez wykorzystanie zasięgów danej osoby możemy z łatwością dotrzeć do nowych klientów, którzy jeszcze nie słyszeli o naszej marce. Co więcej popularność influencerów sprawia, że ludzie im wierzą – to co zostało polecone szczególnie przez osoby która znają się na danym temacie często szybko znika z półek sklepowych. Dobrym przykładem jest tu na przykład branża kosmetyczna.

Jak nie wydawać fortuny na promowanie się w internecie?

Żeby skutecznie pozyskiwać nowych klientów bez wydawania fortuny warto poświęcić jednak na to trochę czasu. Świetnie sprawdzają się te konta w social mediach, które tworzą angażujące, nietuzinkowe treści. Fantastycznym przykładem są tu konta bookstagramerów – najczęściej promują oni nie tyle swoje produkty co współpracują z wydawnictwami tworząc posty lub relacje, które mają przyciągnąć odbiorców. To co świetnie się sprawdza, to już nie tylko estetycznie wykonane zdjęcie książki z kubkiem herbaty, ale treść, która angażuje. Mogą to być nietypowe konkursy, rozdania, przyciągają potencjalnych odbiorców szczególnie jeśli na przykład warunkiem wzięcia udziału jest oznaczenie w komentarzu kolejnych osób.

Więcej informacji znaleźć można pod linkiem skyleads.pl/jak-skutecznie-pozyskac-klientow/