Najlepsze foteliki samochodowe 15-36 kg dla małych podróżników

Najlepsze foteliki samochodowe 15-36 kg dla małych podróżników

Gdy dziecko kończy kilka lat i nie mieści się już w dotychczasowym foteliku samochodowym dla maluchów do 18 kg, czas na zakup samochodowego siedziska dla starszaków z przedziału wagowego 15-36 kg. Nowy fotelik samochodowy będzie towarzyszył dziecku, aż jego wzrost osiągnie 150 cm i/lub waga przekroczy 36 kg. Musi być więc wygodny i bezpieczny. Jak wybrać dopasowany model?

Jak dbać o komfort i bezpieczeństwo małego pasażera? Fotelik 15-36 kg

Po co właściwie sadza się starsze dziecko w specjalnym siedzeniu? Fotelik 15-36 kg różni się konstrukcją od foteli dla maluchów, ale jego rola w bezpiecznym przewożeniu dziecka jak tak samo nieoceniona. Dzięki specjalnym prowadnicom pasy samochodowe chronią małego pasażera podczas wypadku. Dlatego wożenie dziecka w foteliku samochodowym jest obligatoryjne, aż dziecko mierzy więcej niż 150 cm wzrostu.

Poznaj cechy specjalne fotelików dla starszych dzieci

Foteliki od 15 kg mają też regulowane zagłówki oraz ochronę boczną, co zwiększa bezpieczeństwo dziecko w momencie zderzenia auta czołowego lub bocznego. Niektóre foteliki samochodowe 15-36 kg mają specjalne poduszki, wypełnione pianką oraz powietrzem, które działają jak dodatkowa amortyzacja w przypadku kolizji. Przydatną funkcjonalnością jest regulacja głębokości siedziska, bo wpływa na wygodę podróży. Funkcja odchylania oparcia przydaje się, zwłaszcza gdy dziecko ucina sobie podczas podróży drzemki.

Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka powyżej 15 kg?

  • Zwróć uwagę na sposób montażu – niektóre foteliki samochodowe od 15 kg można zamontować na Isofix (nie w każdym aucie są zaczepy), inne wyłącznie przy użyciu pasów bezpieczeństwa. Sposób montażu musi pasować do modelu posiadanego auta
  • Niektórzy wybierają samą podstawkę, tzw. booster do przewożenia starszych dzieci, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest dopasowany fotelik samochodowy składający się z siedziska i oparcia.
  • Ważne elementy fotelika 15kg plus, które zapewniają dziecku wygodę to regulowany zagłówek, anatomiczne oparcia, odpowiednia ilość przestrzeni, odchylane siedzisko i ewentualnie uchwyty na napoje lub przekąski.
  • Zdejmowana tapicerka ułatwia utrzymanie fotelika w czystości.

Bezpieczne i spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa foteliki 15-36 kg dostępne są na vexpi.pl. Znajdziesz tam najlepszy fotelik dla każdego przedziału wiekowego dziecka.